Волинян попереджають про штрафи за незаконну рубку хвойних насаджень

07.12.2019 / Новини

З метою охорони лісів від незаконних рубок хвойних насаджень у передноворічний період на Волині стартувала операція «Новорічна ялинка».

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Волинській області.

Для посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок хвойних насаджень Державна екологічна інспекція у Волинській області спільно з правоохоронними органами та державною лісовою охороною розпочали операцію «Новорічна ялинка».

Волинян попереджають: за незаконну порубку і пошкодження хвойних дерев, їх перевезення, зберігання, а також за порушення порядку реалізації новорічних ялинок настає адміністративна відповідальність, а в окремих випадках – кримінальна.

За незаконну порубку і пошкодження дерев або чагарників, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників, знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, на порушників чекає адміністративна відповідальність – накладення штрафу від 510 до 1020 гривень на громадян і від 2550 до 5100 гривень – на посадових осіб.

Окрім штрафних санкцій, порушник має відшкодувати завдану шкоду, розмір якої за незаконне вирубування або пошкодження до ступеня припинення росту хвойних дерев в грудні – січні збільшено в 3 рази, а в населених пунктах – в 4 рази.

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність настає, коли розмір шкоди перевищує 20 тис. грн або при здійсненні правопорушення у заповідниках, на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду та в інших особливо охоронюваних лісах.

Державна екологічна інспекція у Волинській області звертається до громадян із проханням: у разі виявлення фактів незаконних порубок хвойних дерев або їх реалізації  повідомляти на телефон «Гарячої лінії» за номером: (0332) 72-33-96.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*