Водій, якого в Любомлі піймали п’яним за кермом, уник покарання завдяки карантину

06.05.2020 / Новини

Суддя Любомльського районного суду розглянув направлені Любомльським відділом поліції протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1ст.130, ст.185 КУпАП пенсіонера, який керував автомобілем у Любомлі в стані алкогольного сп’яніння.

Про це йдеться в постанові Любомльського районного суду від 27 квітня, – передає Район Любомль.

Інспектором Любомльського ВП ГУНП у Волинській області складені протоколи проте, що чоловік 9 січня о 12:30 по вулиці Володимирській в місті Любомль в порушення п.2.9.а. Правил дорожнього руху керував автомобілем «Чері» в стані алкогольного сп`яніння.

Він же при тих же обставинах вчинив злісну непокору законним вимогам працівників поліції при виконанні ними службових обов`язків, шарпаючи працівників поліції за формений одяг.

Ознаки складу передбачених правопорушень в діях чоловіка вбачаються з матеріалів справи: протоколів про адміністративні правопорушення, адміністративне затримання, висновку щодо результатів медичного огляду від 9 січня 2020 року, письмових пояснень порушника, свідка, відеозапису події, рапортів інспекторів Любомльського відділу поліції.

При вирішення питання про відповідальність водія встановлено таке: події, про які йдеться в протоколі, мали місце 9 січня. Цього ж дня щодо водія було складено протоколи про адміністративні правопорушення. Відтак термін для накладення стягнення збігав 9 квітня 2020 року.

У суд справа надійшла 10 січня 2020 року, до розгляду була призначена на 27 січня. Цього дня чоловік подав заяву про відкладення розгляду справи, розгляд справи було відкладено на 2.03.2020 року, у зв`язку із наданням терміну для залучення захисника на 23.03.2020 року. В цей день захисниця подала до канцелярії суду клопотання про відкладення розгляду протоколу і виклик свідків. Також у поданому клопотанні просила розгляд справи відкласти на термін до завершення обмежувальних протиепідемічних заходів і проводити у її присутності та присутності водія.

Постановою КМ України від 11.03.2020 року № 211 (в редакції від 16.03.2020 року) з 12 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року на усій території України установлено карантин. За таких обставин розгляд протоколу було відкладено на 30.03.2020, 6.04.2020 року. У зв`язку зі продовженням карантину на території України розгляд справи відклався на 27.04.2020 року.

Цього дня захисниця подала до канцелярії суду клопотання про закриття провадження в справі і розгляд справи за її та водія відсутності.

Згідно п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення термінів, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Суд постановив провадження в справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.130, ст.185 КУпАП, щодо водія закрити за збігом терміну для накладення стягнення. Вилучене посвідчення водія повернути водію.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*