Субота, 9 лютого 2019,06:01

Верховна Рада проголосувала за відставку Данилюка

07.06.2018 / Новини

7 червня Верховна Раді підтримала подання Кабінету міністрів та власне очільника уряду Володимира Гройсмана щодо відставки міністра фінансів Олександра Данилюка. За проголосували 254 народні обранці.

Напередодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман підписав подання до Верховної Ради на звільнення з посади Міністра фінансів Олександра Данилюка, – пише сайт 24.

Такий крок очільник Кабміну пояснив тим, що Олександр Данилюк спровокував конфлікт на засіданні відомства, поширивши у листі міжнародним партнерам України викривлену інформацію напередодні важливих перемовин з ЄС. За його словами, це могло поставити під загрозу їхні результати.

Згодом вищезазначене подання підтримав Кабінет міністрів, який відповідний документ вніс на розгляд Верховної Ради. Крім того, Комітет Верховної Ради з питань бюджету провів голосування та рекомендував парламенту звільнити Данилюка із займаної ним посади.

Олександр Данилюк своєю чергою прокоментував таке рішення уряду. Як написав чиновник на своїй сторінці у Facebook, на нього уже упродовж року чиниться колосальний тиск.

“Протягом року на мене чиниться колосальний тиск. Від мене вимагають підтримати програму “Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів”. У перекладі на людську мову, це – роздача грошей на проекти депутатів-мажоритарників. Це політична корупція, у народі – “гречка”. Тому мене поставлено перед вибором: піти або стати співучасником”, – зауважив посадовець.

7 червня на засіданні Верховної Ради депутати проголосували за відставку міністра фінансів. Так, за проголосували 254 народні обранці, проти – 14, утримались – 23. Крім того, 53 парламентарі не голосували.

Додамо, що виконувачем обов’язків міністра фінансів призначено заступниця Данилюка Оксану Маркарову.

Перед голосуванням відбулися виступи як самого Данилюка, так і очільника Кабміну Володимира Гройсмана.

“Зараз ви будете голосувати щодо моєї відставки. Мені інкримінують те, що я виніс “сор із ізби”. Вираз, у якого навіть немає відповідника в українській мові”, — зазначив Данилюк перед звільненням.

Волночас чиновник зауважив, що не бачить нічого поганого у листі, який він написав міжнародним кредиторам України.

“Написаний мною лист є очевидним, він містить очевидні факти. Зокрема, ДФС має вже більше року повністю ручного керівника, через що реформа служби не проводиться. Ця ситуація є типовою для всіх органів в Україні. Службу пронизано корупцією”, — наголосив колишній міністр.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*