Понеділок, 22 жовтня 2018,23:26

В Україні вперше за 18 років змінили норми харчування для дітей та дорослих

11.12.2017 / Новини

Міністерство охорони здоров’я вперше за 18 років змінило норми харчування – набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я, згідно з яким дітям зменшили кількість калорій, а дорослим збільшили кількість білків і зменшили кількість вуглеводів.

Про це пише LB.ua з посиланням на прес-службу київського управління Держспоживслужби.

Зокрема, калорійність харчування дітям і підліткам знизили на добу загалом на 15%. Дітям радять їсти менше солодкого (швидких вуглеводів), підліткам МОЗ радить вживати більше білків (м’яса) і менше жирів (особливо сала і масла), а також менше вуглеводів – це каші, хліб, солодощі.

Дорослому населенню відомство рекомендує знизити вживання вуглеводів на добу (знизили на 50 грамів), а білків (збільшили на 12 грамів) і жирів (збільшили на 15 грамів), навпаки, збільшити.

МОЗ пояснює такі зміни тим, що нові норми краще збалансовані і корисніші для здоров’я. Попередні норми харчування застаріли і були завищені в частині вживання вуглеводів, що провокувало у дітей надмірну вагу й ожиріння.

Окрім того, підліткам у міністерстві рекомендують вживати більше білкової їжі для кращого росту і збільшення м’язової маси.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*