Четвер, 18 липня 2019

В Україні найдорожчі кредити в Європі, – Bloomberg

02.02.2019 / Новини

Україна займає найвищі в Східній Європі позиції за рівнем процентних ставок по кредитах. Однак з’явилися ознаки того, що відсоткову ставку вдасться знизити в другій половині року.

Національний банк України зберіг процентну ставку на рівні 18%, повідомляє інформагентство Bloomberg.

Видання зазначає, що зростання цін все є вищим, ніж встановлений бар’єр. При цьому допомога від Міжнародного валютного фонду відновилася, а інфляція сповільнилася.

У НБУ пояснюють, що вважають необхідною підтримку вже існуючі “жорсткі умови монетарної політики, щоб гарантувати, що інфляція повернеться до встановленого рівня в першому кварталі 2020 року”.

Натомість глава Нацбанку Яків Смолій нещодавно заявив, що “існують підстави для скорочення базової процентної ставки”.

Видання пише, що є й інші потенційно загрозливі фактори, зокрема, президентські вибори, участь в яких братиме ціла низка популістів. Також наголошується, що інфляція хоч і не знизилася, але її тиск зник.

Причиною зростання цін стало підвищення тарифів на комунальні послуги і збільшення зарплат в Україні, викликане відтоком працівників в багатші країни Європи Окрім того, ризики для стабільності цін ростуть і через політичну невизначеність.

Хоч Нацбанк і планує скоротити інфляцію до 5% за підсумками 2020 року, у відомстві визнають, що “новий політичний цикл” може створити “значний ризик”. Однак, попри низку негативних моментів, в Нацбанку бачать і позитивні фактори, які можуть дозволити скоротити базову процентну ставку до кінця цього року.

 

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*