В Україні введуть великі штрафи за борги з комуналки

28.06.2020 / Новини

В Україні можуть ввести штрафи за комуналку в розмірі до 50% від суми боргу. Покарання буде залежати від того, як довго накопичується заборгованість.

Про це йдеться в законопроєкті № 3613 під авторством низки нардепів від “Слуги народу”, – передає OBOZREVATEL.

Як розповідає експерт у сфері ЖКП Олексій Ковш, з 20 травня українці повинні віддавати тільки невелику пеню за борги (на час карантину її скасували). Її розмір становить усього 0,01% за кожен день прострочення платежу (рахується після 20-го числа).

За рік пеня може скласти лише близько 3,6%. Така сума, впевнений Ковш, не злякає жодного з боржників. У новому законопроєкті “Слуга народу” пропонує ввести додаткове поняття “штрафів за несплату житлово-комунальних послуг”:

  • якщо сукупний борг досяг річної вартості комуналки – штраф у 20%;
  • сукупний борг у розмірі дворічних платежів – штраф у 30%;
  • сукупний борг у розмірі трирічних платежів – штраф у 50%.

Одночасно з тим буде діяти й пеня. Наприклад, якщо ви три роки не платите за комуналку й за цей час отримали мінус 36 тис. грн, розмір пені складе всього 10,8%. Водночас за новими правилами, крім 10,8% пені, доведеться заплатити і 50% штрафу.

“Фактично значно посилюється покарання за несплату житлово-комунальних послуг, крім того, змінюється й інструмент для стягнення такого боргу. Ці пропозиції повністю повторюють закладені в меморандум умови і, на мою думку, цілком виправдані”, – розповідає Ковш.

Натомість борги вже досягли рекордних позначок. Так, українці заборгували за комуналку 63,1 млрд грн. За поставку й розподіл газу винні 25,6 млрд, борг за електроенергію сягнув 5,9 млрд, за центральне опалення та гарячу воду – 20,5 млрд, за воду – 5,3 млрд, а за утримання будинків та прибудинкової території – 4, 9 млрд грн.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*