В Шацькому районі видобувають добриво для Європи та Африки (відео)

22.07.2016 / Новини

В Шацькому районі в озері Прибич видобувають добриво сапропель, яке потім прямує до Європи та Африки.

Ця органічна добавка має унікальні властивості і найбільше її використовують у сільському господарстві.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Огляд дня» на телеканалі ZIK.

Посеред озера Прибич у віддаленому волинському селі кипить робота. Величезна машина піднімає з дна водойми, здавалося б, на вигляд звичайний мул. Але насправді це цінне добриво – сапропель.

«Озеро має 24 гектари, залежні сапропелю тут – від 11-ти до 3-ох метрів берегової лінії. За розрахунками вчених, які розробили цей проект, відкачувати його ще можна 10 років», – каже механік машини Юрій Горобець.

Викачану рідку речовину зневоднюють, вона стає подібною до торфу. Таке добриво можна зберігати два десятки років.

«Після процесу обезводнення він очищений від важких металів і вже готовий до вживання у сільському господарстві», – зазначає керівник підприємства з видобутку сапропелю Ігор Середюк.

Фахівці наголошують: це добриво покращує врожайність мінімум удвічі. До того ж, ним можна підгодовувати тварин. І хоча на Волині найбільші в державі поклади сапропелю, про цю речовину і її користь в Україні мало хто чув. Покупці приїжджають здебільшого з-за кордону.

«У Йорданії непогані ґрунти, але зараз керівництво країни починає підтримувати органічне виробництво. Тож ми шукаємо, звідки можна імпортувати якісне оргдобриво.

Вибір свій зупинили на Україні», – розповідає фермер з Йорданії Рейд Руман.

Поки що на Волині видобувають сапропель лише з одного озера, та він є в усіх водоймах Шацького регіону. Однак чимало з них належить до природоохоронної зони, тож працювати там не дозволяє законодавство.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*