Вівторок, 25 червня 2019

Українця у Польщі звинуватили у відмиванні грошей

12.01.2019 / Новини

У відмиванні брудних грошей на суму майже 850 тис. євро та участі в міжнародній злочинній групі, що шахрайським шляхом одержувала відшкодування податку на додану вартість (ПВД), обвинуватила прокуратура в Люблині громадянина України.

Обвинувальний акт внесено до Окружного суду у Варшаві.

Про це повідомили у Національній прокуратурі Польщі, – передає Польське радіо.

“Ігор Л. – це перший член викритої злочинної групи, якого обвинувачено на підставі матеріалів, виключених з розслідування. Провадження щодо інших її членів триває. За попередніми даними, вартість відшкодованого ПДВ, якою заволоділа ця група, становить декілька мільйонів злотих”, – повідомив Мацєй Фльоркєвич з Департаменту з організованої злочинності та корупції Національної прокуратури у Люблині.

Чоловік отримав майже 850 тис. євро від інших компаній, а потім перерахував ці кошти на рахунки інших господарчих суб’єктів. Ці трансакції мали імітувати фінансові операції, що виявилися фіктивними.

Компанія, від імені якої він діяв, була створена для прикриття, спільно з іншими фірмами, торговельних операцій для одержання відшкодування ПДВ шахрайським шляхом. Вона була зареєстрована на Кіпрі, а осідок її був в Единбурзі. Встановлено, що у компаній ніхто насправді не працював і фірма не проводила жодної господарської діяльності.

За словами прокурорів, злочинна група діяла від січня 2014 року до квітня 2017 року у Варшаві та в інших населених пунктах Польщі і за межам країни. Її члени відкривали у Польщі рахунки в банках для різних фірм, на які перераховували великі суми грошей з різних іноземних компаній.

Ігоря Л. взяли під тимчасовий арешт. Йому загрожує до 10-ти років позбавлення волі.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*