Вівторок, 25 червня 2019

Українка відкрила у Польщі три кав’ярні (ВІДЕО)

24.09.2018 / Новини

У Польщі жінки все більше об’єднуються в асоціації та спільноти, щоб разом продемонструвати суспільству досягнення тих, кого називають “заробітчанками”.

Роблять це для того, щоб руйнувати стереотип про жінок-мігранток, показати, що вони можуть мати легальний успішний бізнес навіть за межами своєї країни, – інформує 24 канал.

Українка Інна Ярова відкрила три кав’ярні у Польщі. “Добро-добро” – так називається проект українки Інни Ярової. Вона відкрила три кав’ярні у Польщі. Бізнес веде разом з чоловіком.

Польща заробітки успіх
Польська кав’ярня мігрантів з України

У Польщі вона три роки. Коли переїхала з Києва заснувала три бізнеси: дитячий текстиль та білизна з офісами у Києві та Варшаві, рекламне агентство і, недалеко від центру Варшави, найменша кав’ярня у Польщі.

Спеціально раніше йшла на роботу. Десь на 7-8 годину, щоб звільнитися раніше і піти в “Добро” працювати. Тобто після роботи я йшла на роботу. Коли насправді робиш те, що тобі подобається, то це в кайф,– розповіла Інна.

Дівчина – яскравий приклад нового покоління мігранток, які руйнують стереотипи, що в Польщі українки працюють лише на низькооплачуваній роботі.

Активні бізнес-вумен провели форум під назвою “Бути мігранткою в Польщі”. Засновниці фондів та спілок, журналістки, юристки та активістки говорили про те, як працювати, народжувати та бути матір’ю-мігранткою.

Журналістка Олена Бабакова вважає, що саме такими заходами можна змінити те, як про українок пишуть польські медіа.

Перший образ українських жінок у польських ЗМІ – це образ низькооплачуваної працівниці. Другий образ – матері. Тобто жінка мігрантка, яка їде заробити грошей для своїх дітей бо не може про них подбати. Дуже багато таких матеріалів я бачу в польських ЗМІ,– наголосила журналістка.

Та портрет української жінки сьогодні у Польщі вже не такий песимістичний. Ці жінки доводять. що приїхали до сусідньої країни законно і успішно працювати і вимагають поваги до себе.

Проблема не в міграції, не в Польщі, не в Україні. Проблема в голові людини. Якщо хтось думає: “в мене не вийде, бо тут мене погано сприймають”, то так і буде,– додала Інна Ярова.

Українки в Польщі створюють організації з підтримки одне одного, де можуть поділитися своїм позитивним досвідом. Кажуть, за їхніми спостереженнями, найбільш успішно мігрантки працюють в ресторанному, косметичному та ІТ-бізнесі.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*