Субота, 28 березня 2020

Українці платитимуть за доставку газу до їхніх осель

25.01.2020 / Новини

Українцям від поточного місяця за газ надійдуть нові платіжки, які розділять на дві частини. Тепер громадяни окремо будуть платити за газ і за його доставку, яку потрібно буде оплачувати щомісяця до 20 числа. За кожен день протермінування українцям обіцяють штраф. 

Скільки тепер доведеться платити і як обраховуватимуть нові платіжки, про це у сюжеті ТСН.

Від січня кожен споживач, що використовує газ чи то для обігріву чи для приготування їжі, отримає дві окремі платіжки. Одна квитанція буде за фактично спожитий газ, інша – за його транспортування. Вартість цієї доставки вираховуватимуть для кожного споживача окремо.

Обраховуватиметься він таким чином: спожитий за останній рік обсяг газу розділять на 12 місяців і помножать на спеціальний тариф на доставку. Цей тариф у кожному регіоні різний.

“Вони різні. Залежать від протяжності мереж. І коливається від 28 копійок у Києві до 2 гривень на Львівщині”, – пояснює Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянська мережа Опора.

За транспортування газу слід проводити оплату за поточний місяць до 20 числа. За кожен день протермінування нараховуватимуть пеню. А якщо ігнорувати нову платіжку, обіцяють відрізати газ. Навіть, якщо газ не використовується чи власники відсутні вдома, за доставку газу доведеться платити. Оскільки, він поставляється до оселі й обслуговуються мережі.

У людей, що мають лишень газову плиту, вартість доставки може бути меншою за комісію, що бере банк. Тому їм радять платити одразу на кілька місяців наперед. Газовики переконують, що хоч платежі й роз’єднали, українці не переплачуватимуть.

Громадяни, тим часом, скаржаться на новий спосіб обрахування газу. Дехто називає отримані цього місяця платіжки “халепою”. Інші ж скаржаться, що користуються блакитним паливом економно, але за доставку газу їм вже нарахували надто високу ціну, яка приходитиме, до того ж, щомісяця.

Експерти радять українцям не боятись розділення платежів і вивчити нове слово – анбандлінг (відокремлення газотранспортної системи України від управління “Нафтогазу” – ред). На їхню думку, після відокремлення транспортування вже підскочило в ціні і наступне його здорожчання заплановане на перше липня.

1 Коментар Українці платитимуть за доставку газу до їхніх осель

  1. Скоро так і доведеться платити за воду і світло кажуть що газ подешевав таяк всраці подешевшав як маєм платити за доставку до квартири газу шкода щоя голосував за нашого президента він обманщик добре що він має гроші платити а такі як ми простий народ немаємо прошу скасувати цей закон

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*