Субота, 6 червня 2020

Українська армія перейде на нову систему управління

04.09.2019 / Новини

Трансформацію військового управління у Збройних силах України планується завершити до кінця 2020 року.

Про це перший заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-полковник Ігор Колесник повідомив в інтерв’ю «Армія.Inform».

За його словами, до кінця 2020 року армія перейде на нову систему управління, буде підібраний новий фаховий особовий склад в оновлені структури. Колесник зауважив, що суть реформи полягатиме у чіткому поділі повноважень між органами військового управління, які займаються розвитком, підготовкою і забезпеченням («генеруванням») Збройних сил, та тими, які здійснюють застосування військ.

«За принципами країн НАТО оборонне відомство як орган центральної влади має здійснювати демократичний цивільний контроль над Збройними силами, ресурсне забезпечення армії, а також визначати оборонну політику, а Генеральний штаб – реалізовуватиме її», – сказав Колесник.

За його словами, також будуть розділені посади головнокомандувача і начальника Генштабу.

«Щодо розмежування посади начальника Генерального штабу та головнокомандувача Збройних сил України, а також реформування командувань видів, то це завдання ми виконаємо до кінця поточного року», – сказав Колесник.

Він пояснив, що головнокомандувач командуватиме армією, а органом, що забезпечуватиме його роботу та надаватиме всебічну підтримку в реалізації його рішень, буде Генеральний штаб.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*