Українка здобула “Оскар” за короткий документальний фільм

11.02.2020 / Новини

Українка Елена Андрейчева здобула “Оскар” за стрічку “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)” у номінації “Короткий документальний фільм”.

Про це інформує “Укрінформ”.

Стрічка розповідає про дівчат у столиці Афіганістану Кабулі, які живуть у незаможних районах міста. Вони разом ходять до школи, вчаться читати і писати – і разом із цим навчаються їзди на скейті, таким чином здобуваючи впевненість у собі.

Елена Андрейчева народилась у Києві, зараз живе і працює в Лондоні. До цього вона працювала над створенням документальних фільмів разом з “BBC”, “National Geographic”, “Discovery Channel”. Серед її історій — фільми про роботу медиків у Лесото, життя тюремних банд у США, про шукачів бивнів мамонтів в Сибіру та інші.

“Найважливіший аспект моєї роботи та моя мотивація  це щире бажання дізнатися, як це — жити життям людей, які присутні в моїх фільмах”, — пише Андрейчева про себе на власному веб-сайті.

Стрічка “Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)” також отримав нагороди на кінофестивалях “Tribeca 2019, IDA Awards 2019”, і нагороду британської кіноакадемії “BAFTA”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*