Угорщина забирає свої паспорти у закарпатців

07.10.2019 / Новини

Угорщині доведеться забрати свої паспорти у мешканців Закарпатської області. Частину з них отримали шахраї, які не являються етнічними угорцями. Для отримання документу вони надавали фальшиві документи, натомість навіть не знали угорської.

Про це пише Gazeta.ua.

“Якщо хтось хоче паспорт цієї країни, то отримує направлення до університету, де дають сертифікат, що він пише, читає і вільно розмовляє угорською мовою. Друге – або бабуся, або мати були громадянами Угорщини”, – пояснив колишній голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

Чиновник зазначив, що за хабар шахраї отримують довідку про угорських родичів. Однак мову вивчити для них надто тяжко, адже угорська одна з найскладніших.

“Спочатку Угорщина не знала, що ми корумпуємо. Зараз йдуть суди один за одним. Дали можливість складати іспит на знання угорської мови головам сільських, селищних, міських рад, а також приймати від них присягу тощо. Виявилося, що більше половини паспортів було видано тим, хто не є етнічними угорцями, не знають мови, проживають у Києві чи ще десь”, – додав Москаль.

Іноземні паспорти забирає поліція, якщо пред’явник не може заговорити угорською.

Роздавати паспорти українцям Угорщина розпочала у 2018 році. Деякі експерти зазначили, що можливий “кримський сценарій” по захопленню територій.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*