Понеділок, 21 січня 2019,00:05

Угорщина оголосила умови для початку діалогу з Україною

14.02.2018 / Новини

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна має утриматися від початку реалізації закону про освіту, доки не будуть узгоджені деталі законодавства з національними меншинами.

Про це глава МЗС заявив на прес-конференції в Будапешті, йдеться на сайті угорського уряду.

Сійярто розповів, що НАТО планував провести зустріч міністрів оборони НАТО-Україна 14-15 лютого, однак Угорщина наклала на неї вето, і, відповідно, генеральний секретар Альянсу повідомив державам-членам, що засідання не відбудеться.

Хоча вони і намагалися чинити тиск на Угорщину, щоб ми не скористалися своїм правом вето, країна витримала тиск, тому що це обов’язок угорської зовнішньої політики, спрямованої на захист угорців, де б вони не жили,– сказав Сійярто.

Дипломат також назвав право вето в НАТО “єдиним інструментом, з допомогою якого Угорщина може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти згідно з міжнародними нормами”.

“Все має відношення до всього в міжнародній політиці, і з цієї причини Угорщина не погодиться з твердженням, що проблема меншин не повинна бути пов’язана з правом вето в міжнародній організації”, – додав дипломат.

Глава МЗС наголосив, що кожна країна, яка працює з НАТО, проводить і реалізує щорічні програми.

“У рамках такої угоди Україна взяла на себе зобов’язання поважати права меншин. Якщо Україна серйозно налаштована на встановлення більш тісних зв’язків з НАТО і Європейським Союзом, то вона повинна виправдати їхні очікування”, – зазначив він.

Окремо Сійярто оприлюднив вимоги до України. За його словами, щоб Угорщина зняла вето, Україна повинна “утримуватися від початку реалізації Закону про освіту, поки не буде згоди про узгоджену кожну деталь законодавства з національними меншинами”. також на думку міністра, Київ мав би схвалити рішення про призупинення дії закону.

Якщо український уряд ухвалить рішення про призупинення реалізації закону, поки не завершаться консультації, то це стане хорошою основою для переговорів,– заявив глава МЗС.

 

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*