Пятниця, 15 лютого 2019,22:31

У Замлинні розпочався VIII-ий Міжнародний пленер іконопису (ФОТО)

11.07.2018 / Новини

Цими липневими днями унікальна природа волинського села Замлиння перетворилася на майстерню художників.

29 учасників – а це студенти Львівської національної академії мистецтв, українські та польські мистці – прибули до цього уже відомого в Україні та Польщі села у поліській глибинці на кордоні двох країн, і традиційний Міжнародний пленер іконопису та сакрального мистецтва розпочався.

Про це повідомляє ІА Волинські новини.

Цьогорічний пленер є вже восьмою зустріччю в Замлинні – восьмою духовно-мистецькою бесідою художників, організаторів та представників культурно-освітніх інституцій країн Пограниччя у справі українсько-польського діалогу.

Ідея про проведення пленеру належала консулу РП в Луцьку Кшиштофу Савіцкі та голові Волинської організації НСХУ Володимиру Марчуку, і ось новий пленер під символічною назвою “Знаки часу” збирає у тісне коло мистців-співрозмовників.

Мистецька комунікація стала можливою завдяки незмінним організаторам: Генеральному консульству Республіки Польща в Луцьку, Волинській організації Національної спілки художників України і Центру інтеграції в Замлинні (Карітас Луцької дієцезії). Як завжди, гостинний господар центру отець Ян Бурас вітав гостей і створив необхідний для творчості затишок.

Привітати учасників події до Замлиння приїхала консул Республіки Польща в Луцьку Тереза Хрущ. Вона побажала усім мистцям натхнення і творчих успіхів на цьому пленері.

Отець Ян Бурас провів духовну бесіду про знаки часу в житті людських поколінь:

“Знаки часу наявні завжди і усюди, добрі та погані, знаки милосердя й ненависті…тому візьмемося під час нашого пленеру до важкої роботи – спробуймо у цьогорічних іконах і творах сакрального мистецтва створити каталог знаків добра й ненависті, не тільки описаних в Біблії, натомість існуючих завжди і усюди”.

Отож, художники обдумують тему і приступають до роботи – кожен відповідно до свого бачення та розуміння. На них також чекають спільні молитві, бесіди на духовні теми, відпочинок у надихаючій тиші волинського села, зустрічі з жителями Замлиння.

18 липня вони представлять результати своєї роботи у спільній презентації в Замлинні, котра стане першим пунктом у мандрівці нових ікон, творів сакрального живопису містами України та Польщі, новою темою у діалозі країн Пограниччя задля взаєморозуміння наших народів.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*