Четвер, 28 травня 2020

У Висоцьку замість спаленої церкви через 50 років збудували нову

23.03.2020 / Новини

Директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський опублікував у соцмережах фото Свято-Духівської церкви у селі Висоцьк Любомльського повіту.

Світлини датовані 1928 роком.

“Збудована на кошти парафіян та місцевого землевласника, начальника залізниці Балашова Ростислава у 1894 році. Храм був приписний до парафії Покровської церкви села Бережці”, – зазначає Фініковський.

В період німецької окупації село і церква стали заручниками українсько-польських відносин. 21 вересня 1943 року загін 27 Волинської дивізії польської Армії Крайової, який складався з місцевих поляків, напав на село. Вдруге напад повторився 14 жовтня 1943 року, на свято Покрови.

Населений пункт був повністю спалений, залишилось лиш 4 хати. Поляки також підпалили церкву, наносивши перед тим туди соломи. Коли церква згоріла, на її місці було встановлено табличку, з написом про те, що це помста українцям за спалену ними католицьку каплицю в с. Землиця.  Перед польською акцією церковні дзвони були зняті і заховані, до сьогодні їх віднайти не вдалося.

19 липня 1944 року село було зайняте радянськими військами.

Храм, який був спалений

В жовтні 1992 року на зібранні селян було вирішено побудувати у Висоцьку нову церкву. Уже в березні 1993 року відбулося відкриття нового Свято-Введенського храму.
Новозведений храм

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*