Пятниця, 24 травня 2019,19:47

У Шацьку реорганізують районну лікарню

18.04.2018 / Новини

Понад рік тому в Україні стартувала медична реформа, в рамках якої передбачено впровадження багатьох кардинальних змін в системі охорони здоров’я.

Не оминуть ці зміни первинний та вторинний рівні медицини.

До реформування закладів охорони здоров’я активно готуються в Шацькому районі, – пише Район.Шацьк.

Так, низку медичних питань, які пов’язані з реформуванням галузі, депутати Шацької районної ради розглянули 12 квітня на позачерговій сесії, яку провів голова районної ради Сергій Карпук та участь в якій взяли Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, та Володимир Дибель, генеральний директор ТМО Любомльського і Шацького районів.

Спочатку депутати надали згоду на виведення медичних закладів первинної ланки, що знаходяться на території Шацького району, зі складу КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів”. Про це докладніше розповіла депутатам Ольга Сахарук, керуюча справами Шацької районної ради.

“Попередньо це питання розглядалося на профільній комісії, і у зв’язку з тим, що з 1 липня 2018 року заклади охорони здоров’я первинної ланки фінансуватимуться в іншій формі та за іншим принципом, постала потреба реорганізація наших закладів в комунальні некомерційні підприємства, як того вимагає законодавство”, – зазначила Ольга Петрівна.

У 2012 році рішенням Шацької районної ради було створено комунальний заклад “ЦПМСД Любомльського і Шацького районів”, відповідно зараз майно та заклади, які знаходяться на території Шацького району, будуть виведені з-під спільної власності двох районів та перейдуть у підпорядкування Шацької районної ради як некомерційні підприємства.

Депутати підтримали створення спеціальної комісії з передачі медичних закладів первинної ланки та майна, а також встановили дату, до якої процес передачі має бути завершеним: до 1 червня 2018 року.

Далі – питання про реорганізацію комунального закладу Шацька районна лікарня в комунальне некомерційне підприємство “Шацька районна лікарня Шацької районної ради”.

Як знову ж таки інформувала депутатів Ольга Сахарук, для того, аби медична галузь району отримувала медичну субвенцію, заклади мають реорганізуватися в комунальні некомерційні підприємства. Депутатам пропонувалося затвердити створення у складі Шацької районної лікарні відокремлений структурний підрозділ без права юридичної особи “Центр первинної медико-санітарної допомоги Шацького району” та призначити виконуючою обов’язки керівника Катерину Жданову-Кузько, за що вони проголосували одноголосно.

Згодом, як пояснила Ольга Сахарук, після завершення процедур реорганізації, керівник цього підрозділу буде призначатися на конкурсній основі. Поки що депутати затвердили й персональний склад комісії із реорганізації (голова – Світлана Крецу, головний лікар Шацької районної лікарні), та визначили кінцеву дату, до якої потрібно подати на затвердження районної ради передавальний акт – до 15 червня 2018 року.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*