Пятниця, 30 листопада 2018,19:54

Вже восени Шацька об’єднана громада отримає кошти

19.08.2016 / Новини

Фінансування може надійти вже у вересні.

“Ми плануємо під час внесення змін до Державного бюджету забезпечити 18 об’єнаних територіальних горомад, де навесні та влітку відбулися вибори, можливістю отримати медичну та освітню субвенції, а також право збирати податки з вересня 2016, а не з січня 2017, як передбачено сьогодні”.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю виданню «Голос України».

За його словами, для цього треба перераховувати бюджети районних рад, на території яких розташовані громади, а також бюджети областей, аби розділити повноваження нової об’єднаної територіальної громади, району та області.

Він наголосив, що люди вже усвідомлюють переваги децентралізації.

«Вони розуміють: чим більша кількість населення і територія, тим більше бюджет, акумуляція ресурсів і відчутніший рух уперед. ОТГ потребують методичної допомоги. І це завдання для державних адміністрацій, регіональних офісів реформ», — зазначив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що такі офіси не лише сприяють формуванню нових громад, а й надають громадам консультаційну та методичну допомогу у більш ніж десяти дотичних до реформи сферах.

“Важливо, щоб люди мали фахову правову підтримку, допомогу з питань формування бюджетів, планування територій, соціального захисту, освітньої, медичної субвенції. Потрібно, щоб у кожній області працював штаб, який дає відповіді на всі запитання, що і як робити. Це буде зворотній зв’язок, бо імплементація реформи завжди потребує коригувань чи інновацій”, — зазначив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, 27 березня 2016 року відбулися вибори в Шацькій селищній об’єднаній територіальній громаді. До складу громади ввійшли Шацька селищна, Самійличівська і Прип’ятська сільські ради. Головою ОТГ став Сергій Віннічук.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*