У Шацькому районі відбувся Всеукраїнський пленер художників (ФОТО)

18.08.2017 / Новини

У Шацькому районі триває Всеукраїнський пленер художників «Західне Полісся». У ньому беруть участь близько двадцяти митців з усієї України.

Серед головних організаторів – Волинське обласне відділення Українського Фонду Культури, Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства та обласна організація Товариства лісівників України, – інформує сайт Волинського ОУЛМГ.

На місцевому рівні до проведення пленеру долучилися Шацька райдержадміністрація, Шацька районна рада, Шацький лісовий коледж імені Валентина Сулька, Шацький національний природний парк, ДП «Шацьке УДЛГ», ДП «Прибузьке ЛГ».

У понеділок і вівторок, на запрошення лісівників ДП «Шацьке УДЛГ», художники писали полотна на лісовому кордоні Піщанського лісництва, творчо передавали красу багатовікових дубів на околиці с. Кам’янка Шацького району.

Україну на пленері «Західне Полісся» представляють вже знані у Європі і ще молоді художники.

Начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко не лише посприяв у наданні організаційної допомоги фотомитцям, які прибули з Європи, а й запросив їх долучитися до Всеукраїнського пленеру художників.

Міжнародній творчій майстерні художників і фотомитців передувала зустріч українських і зарубіжних гостей із шацькою народною майстринею, співачкою, членом Ліги українських письменників імені Павла Чубинського Валентиною Денисюк, де й відбулося, власне, їх перше знайомство.

Наступного дня, окрім спільної творчої роботи (знайомство з рекреаційним пунктом «Лісовичок», пасікою, кінним загоном, вольєрами для диких свиней, фазанів, диких качок, рибогосподарством, дитячим ігровим комплексом, відпочинковим комплексом для мисливців та рибалок) відбулася і своєрідна науково-мистецька конференція про роль митців у житті їх країн та взаємозбагачення різних видів мистецтв. Серед українських учасників були відомі художники і викладачі провідних київських вишів, а серед поляків – керівники спілки фотомитців та професійні фотохудожники. Обмін думками був настільки креативним, що учасники обох пленерів вирішили реалізувати ідею спільної виставки картин і світлин у Луцьку, Хелмі, Києві, Варшаві та Берліні.

А ще раніше фотомитці зробили сотні світлин із життя жителів Шацька та Мельників, побували на меморіалі польських офіцерів, що були полонені і розстріляні красноармійцями неподалік у 1939 р., зустрілися з місцевим пасічником – депутатом Шацької ОТГ, завідуючим клубом с. Мельники Федором Гіричем, погостювали у подружжя Тетяни та Олександра Яковінічів.

Фотомитці вже відбули до своїх країн, а в художників попереду – ще три дні роботи.  Їм ще належить побувати у лісових угіддях ДП «Прибузьке», на озері Кримне.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*