Четвер, 7 лютого 2019,13:33

У Шацькому районі посилюють заходи безпеки щодо недопущення АЧС

22.06.2018 / Новини

19-го червня на нараді, яку провів Василь Голядинець за участі своїх заступників, начальник Шацької державної лікарні ветеринарної медицини Микола Олексюк інформував про заходи щодо запобігання африканської чуми свиней на території району.

Про це йдеться на сайті РДА.

Микола Олексюк нагадав, що вздовж прикордонної смуги на відстані 100-300 метрів від річки Буг на території РО “УТМР” Замлинського лісництва в урочищі “Вільшина” на відстані 1,5 км від села Бережці виявлено 3 трупи диких свиней, а в урочищі “Заказник” за 3 км до села Старовойтово виявлено труп ще 1 дикого кабана.

У тварин були відібрані проби для аналізу за результатами яких дикі свині загинули від африканської чуми. Наразі впроваджується комплекс протиепізоотичних заходів із запобігання подальшого розповсюдження небезпечної хвороби від якої відсутня вакцина.

Посадовець охарактеризував ознаки та стійкість збудника, інкубаційний період хвороби, запобігання занесення вірусу АЧС в приватні господарства. За його словами, підстав для паніки немає, але потрібно дотримуватися заходів безпеки. Він наголосив на тому, що при підозрі на АЧС домашніх тварин необхідно негайно повідомляти фахівців ветеринарної медицини, адже краще попередити, аніж наразити на небезпеку сусідні господарства.

Читайте також: Любомль: невідомі викинули неживе порося у канаву (ФОТО)

Заслухавши інформацію доповідача, голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець наголосив на необхідності проведення обов’язкових профілактичних заходів з розповсюдження збудника АЧС на території Шацького району.

Спільно прийнято рішення здійснювати ряд заходів у боротьбі зі стихійною торгівлею м’яса у районі та інформування населення щодо даного захворювання. Головне завдання – не допустити розповсюдження збудника цієї страшної хвороби на території Шацького району.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*