Вівторок, 8 січня 2019,15:54

У Шацькому ДРАЦСі видають апостильовані документи

13.02.2018 / Новини

В рамках національного правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» Шацький ДРАЦС продовжує проводити правові консультації та ознайомлювати громадян з їх правами.

Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном. Апостиль виник як альтернативна і універсальна процедура підтвердження чинності іноземних документів.

На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу та коштів, а документи з апостилем можуть використовуватися в різних країнах, а не в одній, – йдеться на сторінці ДРАЦСу у Facebook.

З метою наближення адмінпослуг до громадян, Міністерством юстиції України у 2016 році створено можливість подання документів для проставлення електронного апостиля через органи ДРАЦС, у тому числі і у Шацьке відділення. Запроваджений електронний сервіс користується попитом у громадян.

Так, впродовж 2017 року працівниками Шацького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану прийнято 27 документів з метою проставлення апостилю, і на усіх без винятку цих документах було проставлено апостиль.

Якщо ви вирушаєте до іншої країни на роботу або на постійне місце проживання, для вступу до вищого навчального закладу, для реєстрації шлюбу з іноземцем і т.д., то вам можуть знадобитися документи, що засвідчують вашу особу, які ви отримали в Україні. Для того, аби за кордоном ваші документи були чинними, вони мають пройти процедуру проставлення електронного апостиля.

Приватні фірми також надають вказану послугу і активно рекламують свою діяльність. Проте, за кожен апостильований документ, окрім адмінзбору 51 грн., стягують додаткову оплату. У нас же громадяни сплачують лише адмінзбір. Ніяких додаткових оплат не стягується.

Щоб дізнатися більше, просто зателефонуйте: (03355)2-90-94.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*