Четвер, 19 вересня 2019

У Шацькій РДА обговорили заходи профілактики захворюваності на кір

13.05.2018 / Новини

10-го травня голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець за участі Володимира Бугайчука провів нараду щодо ситуації захворюваності на кір у Шацькому районі та засоби попередження хвороби.

Про це йдеться на сайті Шацької райдержадміністрації.

Завідувачка Любомльським міжрайонним відділом ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” Леся Ткачук зазначила, що ситуація із захворюваностю на кір в області залишається напруженою, утримується тенденція щодо її росту.

За оперативними даними з початку року на кір в області захворіло понад 450 осіб (діти до 17 років становлять 70%). Найбільш ураженою групою є школярі віком від 6 до 14 років.

Зареєстровано 24 спалахи кору, зних 10 в загальноосвітніх школах, 2 у вищих навчальних закладах І-ІІ ступенях акредитації та 12 в побуті.Занепокоєння викликає і те, що близько 18 тисяч дітей області не отримали щеплення за віком в минулі роки.

Оскільки розпочинається сезон літнього відпочинку, то на природі та рекреаційних зонах слід звернути увагу на небезпеку природно-вогнищевих інфекцій, котрі передаються через укуси кліщів.

Головний лікар КЗ “Центру первинної медико-санітарної допомоги Любомльського та Шацького районів” Тетяна Васенько інформувала про стан щеплення дітей від інфекційного захворювання на кір в Шацькому районі станом на 2018 рік та причини низької кількості щеплень.

Зокрема вона зазначила, що діти мають отримати дворазове щеплення від корі (в 1 рік та 6 років). Оскільки в зв’язку з тим, що декілька років план виконання щеплень дуже низький із-за перебоїв наявності вакцини та відмови від вакцинації, то на даний час заплановано прививати дітей яким не проведено щеплення в 1 рік та у 6 років.

Тетяна Савівна зазначила, що у Шацькому районі спалаху захворюваності на кір, як такого, немає, а лише зафіксовані поодинокі випадки даної хвороби у селах Піща, Положево, Світязь.

З метою недопущення поширення інфекційних хвороб, керівники району та спеціалісти з цього питання обговорили проведення низки заходів щодо виконання певних обсягів щеплень проти кору дітям від 1 до 9 років та проведення відповідної роботи з батьками, безпечності умов середовища життєдіяльності дітей в навчально-виховних закладах, посилення державного нагляду закладів оздоровлення та відпочинку дітей, реалізацією продовольчої сировини та харчових продуктів на ринках району.

Також Василь Голядинець наголосив на вчасному інформуванні щодо випадків захворюваності на кір, посиленні контролю за організацією питного режиму, особистої гігієни, раціонального харчування дітей в навчально-виховних, оздоровчих закладах, дотриманні протиепідемічного режиму на харчоблоках.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*