У Шацькому та Любомльському районах рибпатруль провів рейд: де виявили грубі порушення правил рибальства

14.01.2020 / Новини

З 3 по 8 січня Волинський рибоохоронний патруль спільно з громадськими інспекторами здійснив рибоохоронний рейд водоймами Шацького та Любомльського району Волинської області.

Так, третього січня обстежено оз. Велике Згоранське, поблизу с. Згорани Любомльського району та оз. Пісочне, неподалік с. Мельники Шацького району. Порушників природоохоронного законодавства та заборонених знарядь лову не зафіксовано.

Того ж дня на оз. Люцимер, поблизу смт Шацьк Шацького району рейдовою групою виявлено безгосподарське майно. З водойми вилучено п’ять риболовецьких сіток, загальною довжиною 250 м. В сітках знаходилося 5 екз. коропа. Оскільки риба знаходилася в живому стані, здійснено її випуск в природне середовище.

Шостого січня рибпатрулем зафіксовано три грубих порушення правил рибальства. Порушників викрито на оз. Пулемецьке, поблизу с. Пулемець Шацького району. Троє громадян здійснювали вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями – трьома сітками. У сітці одного з порушників знаходилося 2 екз. ляща. Водні біоресурси в живому стані випущено у середовище існування. Завдяки оперативним діям рибпатрульних порушники не встигли завдати шкоди рибним запасам.

На осіб оформлено три адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлено до суду для притягнення правопорушників до відповідальності.

Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства, згідно КУпАП, становить від 340 до 680 грн.

За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*