У Шацькому районі вшанували польських прикордонників, які загинули під час Другої світової

01.10.2019 / Новини

У Мельниках вшанували пам’ять полеглих у бою з червоними окупантами 28 вересня 1939 року офіцерів та підофіцерів Війська Польського і Корпусу охорони пограниччя в Шацькому районі.

Про це інфомує Шацька районна рада.

На захід прибули Сергій Карпук — голова Шацької районної ради,  Ірина Вахович — голова Волинської обласної ради, Олександр Киричук — в. о. голови Волинської обласної державної адміністрації, Григорій Пустовіт — в.о. Луцького міського голови, Віктор Плейтух — перший заступник голови Шацької районної державної адміністрації, Людмила Цевух — виконуюча обов’язки голови Шацької селищної ради (ОТГ), Олександр Жук — голова правозахисної громадської організації ім.Василя Стуса, представники громадських організацій, а також українська та польська молодь.

Прибули й генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Вєслав Мазур, представник маршалека Люблінського воєводства Ярослав Ставєрські та інші гості.

Організували урочистості за ініціативи громадської організації «Форум українських журналістів» у Волинській області, люблінської громадської організації «Фундація незалежності»та за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Метою патріотичної акції стало поєднання українського та польського народів в гідному ставленні до спільних сторінок історії та спільній протидії новітній збройній агресії Росії в Криму та на Сході України.

Монах-францисканець Олександр Лукащук із м. Ковель та отець Василь Хомич — священник храму святої праведної Анни УПЦ с. Мельники, провели чин Богослужіння біля пам’ятника на честь убитих 28 вересня 1939 р. військовополонених із угрупування польського генерала Францішека Клеберга, котре вступило в нерівний бій із 52-ої стрілецькою дивізією РККА під командуванням генерала Івана Руссіянова.

Учасники вшанували пам’ять полеглих у боротьбі рівно 70 років тому та помолилися за здоров’я українського війська, яке продовжує боронити Україну та всю Європу від російського окупанта на Донбасі в наш час.Почесну варту біля монументу несли військовослужбовці місцевих відділів прикордонної служби Луцького прикордонного загону та відділу Надбужанського загону Прикордонної варти Республіки Польща в Дорогуску.

В межах заходу організовано спільний забіг українців і поляків «Дорога до миру», символічно на дистанцію 1939 метрів. Ще однією доброю традицією в с. Мельники стало спільне озелення парку, що у с.Мельники. Цьогоріч керівники двох країни висадили трояндову алею.

На закінчення усі учасники отримали пісенні дарунки у виконанні колективів «Марічка»(Мельники) та «Молодички» (Шацьк).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*