У Шацькому районі відбулася зустріч із воїнами-інтернаціоналістами (ФОТО)

15.02.2020 / Новини

У Шацькому районі відбулася зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, приурочена 31-ій річниці виведення військ з Афганістану.

15 лютого – дата виведення радянських військ з Республіки Афганістан – є днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав, що свідчить про глибоку повагу сіспільства до воїнів-афганців, яким довелося в мирні повоєнні роки нести нелегку військову службу в гарячих точках світу, – інформує пресслужба Шацької РДА.

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 13 лютого 2020 року в селі Світязь відбулася традиційна, 22-га зустріч «Від усієї душі», яку щороку організовує і проводить для ветеранів Афганістану жителька цього села Галина Цвид.

Участь у заході взяли представники Шацької районної державної адміністрації, Шацької районної ради, Шацької селищної ради (ОТГ), Світязької сільської ради, Шацького національного праку та районних громадських організацій ветеранів війни, Афганістану, учасників АТО Шацького району, а також засобів масової інформації.

На захід з’їхалися воїни-афганці з усіх населених пунктів району, зокрема: Шацька, Мельників, Пульма, Омеляного, Підманева, звичайно ж Світязя знаючи, що тут на них чекає святкова родинна атмосфера, взаєморозуміння та повага, спогади про незабутні роки Афганської війни та просто дружні розмови.

Розпочалася зустріч з молитви у Свято-Петро-Павлівській церкві с.Світязь. Службу в храмі відправив намісник – архімандрит Арсеній, який помолився за живих ветеранів Афганістану з Шацького району та їхніх загиблих у мирний час побратимів.


Учасники заходу відвідали могили загиблих воїнів-земляків на кладовищі в селі Світязь: Володимира Хомича, Степана Озимка, а також учасника АТО Сергія Грибука. За кожного згадали теплим словом, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та до пам’ятників поставили корзини з квітами.

Урочисту частину зустрічі продовжили в одному із закладів села Світязь. У залі панувала душевна атмосфера: теплі розмови про друзів та життя «афганської родини», і звичайно про Афганістан. Присутні переглянули короткометражні документальні фільми про історію виникнення неоголошеної війни та день виведення військ з Афганістану. Також для учасників заходу у виконанні місцевих аматорів звучали ліричні пісні та вірші.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх загиблих, зокрема Сергія Мокренка з Шацька та Сергія Грибука з Омеляного.

З промовою перед присутніми вситупив голова Шацької районної ради Сергій Карпук, який висловив шану та подяку воїнам-інтернаціоналістам, присутнім учасникам АТО за почесне виконання свого військового обов’язку, їх вірне служіння Батьківщині і готовність до її захисту.

Керівник районної гілки влади вручив грамоти Шацької районної ради та подарунки учасникам бойових дій на території інших держав: Олександру Суліму, жителю селища Шацьк; Василю Денисовцю, жителю с.Світязь та Володимиру Мазурку, жителю с.Омеляне.

Від керівництва Шацької райдержадміністрації теплими словами привітала воїнів-афганців Олена Гуж, яка вручила також подарунки і грамоти першого заступника голови Шацької райдержадміністрації Віктора Плейтуха воїнам-інтернаціоналістам: Володимиру Пацьоху, жителю селища Шацьк; Віктору Жучику, жителю с.Мельники; Віктору Туричу, жителю с.Світязь та Петру Прокопчуку, жителю с.Підманево.

З словами вдячності та вітань до присутніх звернулися Анатолій Павлей, начальник гуманітарного відділу Шацької ОТГ, Адам Дударчук, голова Шацької районної організації ветеранів війни та Микола Цвид, Світязький сільський голова.

Виступаючі побажали всім міцного здоров’я, щастя, добра та мирного неба, сімейного благополуччя та злагоди, сили та наснаги, впевненності у завтрішньому дні, мужності та мудрості здолати усі життєві перешкоди, здійснення усіх задумів і нових звершень на благо рідної України.


Голова районної Спілки ветеранів Афганістану Володимир Носуліч від Української Спілки Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) вручив медалі «Ветеранська доблість, Афганістан» воєнам-афганцям – Віктору Жучику, Петру Прокопчуку, Володимиру Мазурку та Подяку Галині Цвид за багаторічну співпрацю із Спілкою ветеранів Афганістану та активну громадську і волонтерську діяльність та з нагоди 31- річниці з дня виведення військ з Афганістану.

В свою чергу, Галина Валентинівна подякувала всім, хто долучився до організації урочистого заходу, зокрема, районній та місцевій владі.

По завершенню урочистостей на гостей чекав святковий фуршет.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*