У Шацькому нацпарку обговорили питання екології та зміни клімату

07.06.2019 / Новини

Біосферний резерват «Шацький» став пілотною територією для реалізації заходів з екосистемної адаптації до змін клімату.  З цього приводу у Шацькому національному природному парку проходить  експертний семінар, організований німецькими колегами, на якому обговорили питання екологічної ситуації та змін клімату.

“Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами”, – так було поставлене питання в зверненні діячів науки та культури до Генерального секретаря ООН. Саме вони ініціювали Всесвітню конференцію по захисту навколишнього середовища, яка відбулася у 1972 році у Стокгольмі, – пише прес-служба Шацького НПП.

ЇЇ учасники ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня з метою привернення уваги світової громадськості до проблем планети Земля та навколишнього середовища, а також стимулювання політичного інтересу і відповідних дій.

Читайте також: У Шацькому національному природному парку реалізовують німецько-український проєкт

У XXI ст. як ніколи актуальним є проблема забруднення навколишнього середовища, впливу людини на нього та порушення функціонування довкілля через цей вплив. Атомні електростанції, заводи та фабрики, автомобілі та мільярди тон побутового сміття щодня «вбивають» довкілля, а воно в свою чергу вбиває нас. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації.

Ще з дитинства нас вчать берегти природу, не смітити в лісі та на вулиці, висаджувати дерева. Ці прості і водночас ефективні справи чомусь більшість людей подорослішавши забуває. Якщо на хвилинку уявити, що кожна людина на планеті посадить дерево чи забере сміття після відпочинку на природі, яку ж неоціненну користь довкіллю принесуть ці дії.

А у нас на часі ще одне актуальне питання охорони навколишнього середовища – зміна клімату, яке обговорюють експерти на семінарі, організованому німецькими колегами. Сьогодні третій день – день пошуку шляхів зменшення наслідків зміни клімату на територію Шацького БР та підбиття підсумків.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*