Пятниця, 4 січня 2019,02:30

У Польщі хочуть збільшити робочий день курцям

09.02.2018 / Новини

Запропоновані зміни до польського Кодексу праці передбачають, зокрема, що зарплата за додаткові години не потрапить одразу до кишені працівника.

Великі зміни чекають і на курців, від яких роботодавець зможе вимагати відпрацювання перерви на цигарку.

Про це інформує «Dziennik Gazeta Prawna», – пише Монітор-інфо.

Газета повідомляє, що одна із найімовірніших змін у проекті нового кодексу праці, запропонованому урядовою комісією, стосується понаднормової роботи.

«Протягом збільшення потреб на продукцію або послуги фірми працівники можуть працювати довше, але винагорода за надгодини не виплачуватиметься автоматично. Вона потраплятиме на окремий рахунок працівника, який вестиме підприємець», – пояснила віце-голова комісії, професорка Моніка Гладох.

Зміни чекають і на курців. Якщо роботодавець дозволяє робити перерви на перекур, він зможе вимагати, щоби особи, які їх використовують, відпрацьовували цей час, але не в рамках оплачуваних додаткових годин.

Зміни передбачають також, що фірми зможуть доручати роботу протягом шести неділь на рік, за умови, якщо працівник на це погодиться. У маленьких підприємствах із кількість працівників до 50 осіб три неділі можуть бути робочими без згоди працівника.

Інші зміни припускають, зокрема, підвищення додаткової оплати за роботу в нічний час і звільнення мікрофірм від обов’язку вести табелі обліку робочого часу.

Готовий проект комісія представить у середині березня.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*