У Польщі судять поліцейських, які не завадили вбивству 26-річної українки

10.12.2021 / Новини

У польському місті Гожув-Великопольський судять трьох поліцейських, які не завадили вбивству 26-річної українки Христини. Жінку у місцевій пральні застрелив 26-річний поляк.

Прокурори Щецина вважають, що трагедії можна було б запобігти, якби правоохоронці відреагували на звернення дівчини належним чином, – повідомляє Gazeta.ua з посиланням н gorzowianin.com.

Українка кілька разів зверталася до поліції щодо домагань та погроз з боку її колишнього хлопця. Але у відділку це кваліфікували як адміністративне правопорушення, а не як кримінальний злочин.

Через вбивство дівчини зараз судять трьох працівників місцевої поліції: відповідального за справу загиблої, начальницю відділку поліції та начальника відділу превенції.

Колишня очільниця відділку поліції не дала свідчень і вважає себе невинною. Оскільки, за її словами, вона мала лише наглядати за відділком, а не за правопорушеннями. Заяву українки підписав відповідальний за справу, а її погоджувальний підпис, вважає начальниця, лише формальність.

Відповідальний за справу українки поліцейський також не визнав своєї провини й відмовився спілкуватися із судом. Проте він визначив свою позицію – кваліфікацію справи визначав черговий, який приймав заяви українки. Після опитування друзів дівчини поліцейський вирішив, що «хлопець просто писав якісь дурниці», тому їй нічого не загрожує.

Винним вважають і начальника превенції. Він також відмовився співпрацювати із судом і давати свідчення.

За невиконання службових обов’язків працівникам поліції загрожує до 3 років ув’язнення.

Трагедія сталася 11 вересня 2019-го. Чоловік зайшов до пральні, де працювала жінка, вистрелив їй у голову та втік. Правоохоронці оголосили 26-річного нападника у розшук.

Поблизу Берліна місцеві поліцейські перекрили шлях машині зловмисника, той вийшов з автівки і направив пістолет на правоохоронців. Поліція відкрила вогонь на ураження, чоловік загинув на місці.

Причиною вбивства називають те, що жінка відмовилася з ним зустрічатися.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*