Четвер, 28 травня 2020

У Польщі суд визнав невинними трьох громадян України, котрих звинувачено у розбої

04.03.2020 / Новини

Окружний суд в Любліні визнав невинними трьох громадян України, яких прокуратура звинуватила в участі у нападах з метою розбою. Суд вирішив, що єдиний доказ у справі є недостатнім. Йдеться про «розпізнання голосу» зловмисників одною із жертв нападу.

Про це повідомляє PolskieRadio.

“У польському законодавстві існує поняття презумпції невинуватості, – сказав суддя Бартош Камєняк. У ситуації, коли маємо справу з таким специфічним доказом, як “розпізнання голосу”, суд мав сумніви. Це розпізнавання виглядало так, що в одному залі, перегородженому матрацом, з одного боку стояли жертви, а з другого – підозрювані. Підозрюваних попросили прочитати фрагменти розмови, схожої на ту, яка була під час нападу. Ця процедура не відповідала правилам”.

Суд підкреслив, що проведена експертиза не вказала однозначно, що це підозрювані вчинили розбій. Нагадаємо, справа стосується нападу з 2018 року в місті Холм. Тут сталося кілька нападів на приватні будинки та крадіжок. Злочинці зв’язували своїх жертв та знущалися над ними.

Суд наказав звільнити трьох громадян України з тимчасового арешту. Адвокат чоловіків заявив, що вимагатиме компенсації за два роки, які чоловіки провели в арешті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*