У Польщі профспілка вимагає, щоб українці складали іспит з польської мови й проходили вишкіл

24.10.2019 / Новини

Понад 80 профспілкових діячів з морського контейнерного терміналу DCT в Гданську протестують через працівників з України. Кажуть, що ті не володіють польською мовою, чим створюють загрозу для безпеки праці.

Як пoвідoмляє Yavp.pl з пoсиланням на pulshr.pl, у терміналі DCT українці часто працюють на контейнерних кранах-перевантажувачах. Така робота потребує постійної комунікації з іншими працівниками, в тому числі через команди по радіозв’язку. Члени профспілки наголошують на мовному бар’єрі, через який спілкування досить ускладнене.

Протестуючі переконують, що не мають претензій до іноземців, а тільки виступають проти відсутності у них належної підготовки до виконання таких відповідальних обов’язків. Багато українців, зокрема, які працевлаштовані в контейнерному терміналі від посередницьких агенцій праці, не пройшли попередній вишкіл і не володіють польською на достатньому рівні. На думку профспілки, такі працівники становлять велику небезпеку.

Профспілкові діячі вимагають, аби іноземці перед працевлаштуванням на роботу в терміналі DCT склали іспит з польської мови на рівні В1, пройшли 16-годинний курс теоретичного навчання, склали іспит на знання правил охорони праці та техніки безпеки й отримали 80 годин практичної підготовки. Також вони просять обмежити кількість нічних годин для іноземців.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*