У Польщі хочуть припинити проведення Днів добросусідства в Шацькому районі

16.08.2019 / Новини

Польська сторона поінформувала, що цього року востаннє проводитилися Дні добросусідства на території Шацького району, в рамках яких можна буде перетинати кордон в пункті «Адамчуки-Збереже».

Попри досить велику популярність серед туристів (у 2018 році ним скористалося понад 40 тисяч осіб), цей пункт пропуску більше не відкриватимуть через відсутність інфраструктури. Про це пoвідoмило польське видання Lublin112.pl. — передає Район Шацьк.

Нагадаємо, цьогоріч 56-метровий понтонний міст через річку Західний Буг тимчасово з’єднав на три дні (9-11 серпня) Україну та Польщу в рамках проведення Днів українсько-польського добросусідства. Пункт пропуску відкрили 9 серпня о 9:00 (за польським часом), а зачинили о 22:00, 11 серпня. Доступний він був для пішоходів та велосипедистів.

«Вина – на боці України, яка так і не знайшла можливості реалізувати проєкт з побудови повноцінного переходу, незважаючи на те, що розмови про це велися довгі роки. Проєкт мав включати будівництво мосту через річку Західний Буг, основних і допоміжних об’єктів сервісної зони кордонного переходу, підведення інженерних мереж, визначення основних напрямків руху транспортних засобів від автомобільного пункту пропуску «Адамчуки» на українській стороні, будівництво автомобільних доріг та під’їзних шляхів.

У зв’язку з відсутністю будь-яких позитивних зрушень Польща вирішила припинити практику Днів добросусідства для пункту пропуску через Західний Буг» – йдеться в матеріалі.

Заяву прокоментував Віктор Плейтухперший заступник голови Шацької райдержадміністрації:

«Ця думка прозвучала від польської делегації і під час проведення Європейських днів добросусідства. Звичайно, українська сторона зробила певні кроки для того, аби в районі Адамчуки-Збереже запрацював постійний перехід, проте цього виявилося недостатньо.

Втім, під час спільних зустрічей поляки відзначили, що тимчасовий пункт пропуску є дуже популярним серед громадян обох держав, тому, можливо, практика проведення Європейських днів добросусідства буде продовжена».

Більше того, у Волинській обласній раді запропонували, щоб понтонний міст, який слугує символом дружби під час щорічної акції «Європейські дні добросусідства» в Шацькому районі, працював не лише під час самого фестивалю, а й упродовж двох місяців у розпал відпочинкового сезону на озерах. Наразі вивчаються можливості для реалізації цієї ідеї як з української, так і з польської сторін.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*