У Польщі – антикарантинні страйки: поліція застосувала силу, майже 400 затриманих (ФОТО)

19.05.2020 / Новини

У центрі Варшави 16 травня відбувся страйк підприємців, які вимагали повного скасування обмежень на функціонування економіки, введених у зв’язку з епідемію коронавірусу, і надання більшої допомоги бізнесу з боку держави.

Про це повідомляє Укрінформ.

Влада Варшави офіційно не дозволила його проведення, відтак поліція оголосила маніфестацію нелегальною, застосувала силу до протестувальників і затримала 380 з них.

За інформацією речника поліції польської столиці Сильвестра Марчака, загалом 16 травня затримали понад 380 протестувальників, 150 оштрафували, а справи щодо покарання інших 220 осіб направили до суду. П’ять осіб заарештували за напад на поліцейських, словесні образи на їхню адресу чи пошкодження поліцейського майна.

Протестувальники зібралися на Замковій площі і мали пройти до президентського палацу і парламенту країни. Утім поліція відразу заблокувала марш, наголошуючи, що це масове зібрання є незаконним. Раніше влада Варшави не дозволила проводити цей захід. Це рішення підтримали окружний та апеляційний суди.

Вимогу поліції розійтися протестувальники ігнорували і намагалися групами пройти далі. Тоді поліція почала затримувати людей.

Не маючи можливості пройти до президентського палацу і парламенту, протестувальники вирушили до офісу правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS). Але поліція заблокувала рух на підступах до нього.

Одним із затриманих виявився й сенатор опозиційної Громадянської коаліції Яцек Бурий. Польський законодавець стверджував, що проти нього застосували силу і доправили до поліцейського автомобіля попри попередження, що він сенатор і має депутатський імунітет.

Поліція переконує, що діяла в рамках закону, а Бурого затримали не знаючи, що він сенатор польського парламенту.

Маршалок Сенату РП Томаш Гродзкий назвав у Twitter затримання Бурого незаконним і закликав уряд країни “не застосовувати насилля до підприємців”

Своє обурення діями поліції щодо протестувальників висловив також мер Варшави Рафал Тшасковський, якого 15 травня висунуто кандидатом у президенти Польщі. У Twitter він написав, що не погоджується на агресію поліції проти підприємців. Він наголосив, що “поліцейський кийок не може бути аргументом уряду, потрібний діалог, а не насилля”. На це відразу відповіла варшавська поліція, яка підкреслила, що “обирає методи, які є адекватними до ситуації, і в них немає місця політиці”.У Варшаві поліція розігнала антикарантинний протест: застосовувався сльозогінний газ, майже 400 затриманих 01

Страйк підприємців організував один із кандидатів у президенти Польщі Павел Танайно.

Як відомо, через пандемією коронавірусу уряд Польщі в середині березня запровадив обмежувальні заходи, зокрема і в економіці країни. Попри те, що польська влада ухвалила дві програми заходів щодо захисту малого, середнього та великого бізнесу від наслідків кризи, підприємці вважають їх недостатніми і вимагають більшої допомоги і якомога швидшого розмороження економіки країни.

Фото Reuters

У Варшаві поліція розігнала антикарантинний протест: застосовувався сльозогінний газ, майже 400 затриманих 06

У Варшаві поліція розігнала антикарантинний протест: застосовувався сльозогінний газ, майже 400 затриманих 07

У Варшаві поліція розігнала антикарантинний протест: застосовувався сльозогінний газ, майже 400 затриманих 08

У Варшаві поліція розігнала антикарантинний протест: застосовувався сльозогінний газ, майже 400 затриманих 09

У Варшаві поліція розігнала антикарантинний протест: застосовувався сльозогінний газ, майже 400 затриманих 10

У Варшаві поліція розігнала антикарантинний протест: застосовувався сльозогінний газ, майже 400 затриманих 12

У Варшаві поліція розігнала антикарантинний протест: застосовувався сльозогінний газ, майже 400 затриманих 13

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*