У Нововолинську Теплокомуненерго переобладнало два котли на менш енергозатратні

12.10.2020 / Новини

Нововолинськтеплокомуненерго провело демонтаж двох котлів котельні 15-го мікрорайону, які вже використали свій потенціал. Після модернізації вдасться зекономити паливо. Аби зменшити витрати проєкту, прийнято рішення проводити будівельно-монтажні роботи власними силами, тобто враховуючи лише вартість матеріальних ресурсів.

Про це розповіла головний економіст підприємства Світлана Жура. Розповідають, що такі роботи господарським способом проводились вперше,- пише БУГ.

Потужна котельня, яка з’явилася в 80-х роках при будівництві заводу “СТО”, мала б обігріти не тільки заводські приміщення, але й новий  мікрорайон. Потужні котли практично відслужили свій термін, а з закриттям і реорганізацією заводу відпала потреба в великій кількості теплової енергії.

Тому в 2019 році КП «Нововолинськтеплокомуненерго» було замовлено проєктно-кошторисну документаію на «Капітальний ремонт (заміна котлів та встановлення конденсаційного економайзера) котельні 15-го мікрорайону, оскільки наявні котли ПТВМ-30М досить потужні та відпрацювали свій ресурс.

В тому ж 2019 році було розпочато реалізацію цього проєкту, на що було витрачено 2 мільйони 102тисячі гривень, з них 1 мільйон 183 тисячі – кошти міського бюджету.

“За ці кошти було встановлено один котел КВГ-7,56 з пальниками СНТ-33, тяго-дуттєве обладнання до нього, автоматику безпеки та управління котлом. Аби зменшити витрати проекту, було прийнято рішення  проводити будівельно-монтажні роботи власними силами працівників підприємства різних спеціальностей. Завдячуючи їх наполегливій та самовідданій праці, вмінню чітко та злагоджено працювати в команді котел був прийнятий в експлуатацію”, – розповіла Світлана Жура.

У 2020 році було проведено демонтаж ще одного котла ПТВМ-30М та встановлено другий котел КВГ-7,56. Котел обладнано тяго-дуттєвими пристроями, автоматикою безпеки та управління котлом, встановлено рециркуляційний насосний агрегат. Станом на 8-ме жовтя монтаж другого котла завершено. Витрачено- 1 мільйон 774тисячі гривень, з них 1 мільйон 370 тисяч – з місцевого бюджету.

“Побудувати котел на вільній ділянці – справа не проста. Ще складніше, коли котел будується в діючій котельні. Починаючи з підготовки котловану під фундаменти котла, димососа та вентилятора дуття, влаштування підпільних каналів повітропроводів та газоходів і закінчуючи обмуровкою та обмазкою котла, підведенням до нього необхідних інженерних мереж. Це вимагає зосередженості та відданості своїй праці великої кількості працівників підприємства. Велика відповідальність лягла на інженерно-технічних працівників-головного інженера Олександра Мотику та начальника виробничо-технічного відділу Михайла Савченка“, – зазначила головний економіст підприємтсва.

За наявності фінансування підприємтво планує наступного року встановити третій котел КВГ-7,56.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*