У МОЗ розробляють законопроект про обов’язкове страхування відповідальності лікаря

22.11.2019 / Новини

У міністерстві охорони здоров’я розробляють законопроект про обов’язкове страхування відповідальності, яке дозволить лікарям почувати себе захищеними та сприятиме спілкуванню з пацієнтом без обвинувачень.

Про це повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька під час прес-конференції у Житомирі, передає кореспондент УНН.

“На стадії законопроекту: обов’язкове страхування відповідальності. Це той інструмент, який захищає лікаря – дуже часто від необґрунтованих звинувачень, а в інший спосіб, надає пацієнтам можливість бути захищеним, якщо раптом виникає ситуація. Це та річ, яка більше сприятиме нормальному спілкуванню без обвинувачень. Вона нам потрібна”, – розповіла Скалецька.

Міністр зазначила, що після 2014 року, після скасування санітарної служби, так і не вдалось створити нову модернізовано систему. Тож виникає дуже багато запитань хто та в яких ситуаціях несе відповідальність, хто та яке приймає рішення в епідемічних загостреннях.

“На сьогодні, ми вже готуємо відповідь на ці питання, як системи громадського здоров’я – її розвиток. Система профілактичних заходів, звичайно: однією з перших є вакцинація, і дуже добре, що в нас регіони активно включились в цей процес, підіймають важливість і прискорюють кількість вакцинованих і рівень вакцинації покриття. Але цього недостатньо, і точно ми будемо більше працювати”, – додала міністр.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*