Вівторок, 25 червня 2019

У Македонії поміняли назву країни

12.01.2019 / Новини

Парламент Македонії 11 січня прийняв поправку до Конституції, яка підтверджує перейменування країни в Республіку Північна Македонія.Серед 120 депутатів македонського парламенту 81 проголосував “за” це рішення.

Про це повідомляє Reuters.

Представники опозиційної партії VMRO-DPMNE, які виступали проти угоди з Грецією, бойкотували голосування.

Крім того, в останні три дні кілька сотень людей протестували проти цієї угоди перед парламентом Македонії.

На початку парламентської сесії прем’єр-міністр Зоран Заев заявив, що зміна назви “відкриє двері в європейське майбутнє Македонії” і приєднання до НАТО

Греція і Македонія підписали угоду про нову назву в червні 2018 року, проте Македонія почне використовувати її тільки після того, як парламент в Афінах також ратифікує угоду.

Греція заблокувала прагнення Македонії до членства в ЄС та НАТО через використання назви “Македонія”. На думку грецької влади, така назва мала територіальні претензії до грецької провінції з такою ж назвою.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН у 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назва Македонії була змінена, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією – історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція тому блокує вступ Македонії в Євросоюз і НАТО.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*