Вівторок, 12 березня 2019,17:21

У Любомльському та Шацькому районах облаштують нові амбулаторії

21.10.2018 / Новини

17 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулася селекторна нарада щодо стану реалізації реформи сільської медицини.

У віртуальній студії працювали заступники голови облдержадміністрації Валентин Цьось та Світлана Мишковець, – повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Для початку, Віце-прем’єр-міністр нагадав, що до мережі закладів сільської медицини ввійшло більше 5 тисяч амбулаторій. 513 об’єктів – це нове будівництво. В розрізі регіонів їх кількість різна. Однак, будівництво в областях знаходиться на різних етапах.

Зокрема, аналізуючи загальну картину реалізації проекту, лідерами є Дніпропетровська, Харківська, Кіровоградська, Рівненська і Луганська області. Натомість, серед аутсайдерів – Львівська, Закарпатська, Чернігівська, Одеська та Чернівецька області.

Відсутність співфінансування та затримки із виділенням земельних ділянок органами місцевого самоврядування – ось основні проблеми, які затягують початок будівництва.

Як зазначив Геннадій Зубко, слід працювати над забезпеченням кваліфікованих працівників у новозбудованих амбулаторіях та кількістю підписаних декларацій із сімейними лікарями.

Що ж стосується Волині, то за словами заступника голови облдержадміністрації Валентина Цьося, планують будівництво 9 амбулаторій. Тож нині відібрано 9 земельних ділянок, з яких 5 – у об’єднаних територіальних громадах. Усі земельні ділянки розташовані на доступній відстані від наявних об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, дитячих садочків, медичних закладів) та адмінбудинків.

– Усі 9 проектів щодо будівництва амбулаторій мають експертний звіт. Нині вже оголошено тендер на будівництво трьох амбулаторій у селах Піща, Прилуцьке та Затурці. У найближчий час очікуємо початок тендерних процедур щодо решти шести амбулаторій у селах Піщане, Троянівка, Вишнів, Дубечне, Бірки та Прилісне, – повідомив Валентин Іванович.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*