Неділя, 7 червня 2020

У Любомлі відбувся фестиваль польської пісні і поезії

12.06.2019 / Новини, Статті

Фестиваль відбувся у міському будинку культури з нагоди 10-ої річниці діяльності  в Любомльському районі Товариства Польської культури імені Міхала Огінського.

Це було свято польської культури в Україні, головна роль у якому належала Слову — на польській мові звучали переважно патріотичні пісні і вірші у виконанні українських дітей, які навчаються у суботній польській школі при районній гімназії імені Наталії Ужвій, учнів школи Любомльської №2, Згоранської школи, запрошених гостей з Товариств польської культури міст Ковеля, Нововолинська, міста Нетішин Хмельницької області, креативна вокально-інструментальна група «БУГ-БЕНД» з міста Бреста Білорусі, виступ якої викликав хвилю гарячих емоцій і захоплень у глядачів.

На завершення фестивалю голова Товариства Володимир Педич запросив усіх учасників на сцену, вручив їм Подяки. Він також передав Дипломи і грошові нагороди від польського Товариства «Вольность і демократія» групі активістів, які допомагали у впорядкуванні польських військово-цивільних кладовищ у Любомлі, Римачах та Острівках.

Серед них один з ініціаторів створення Товариства Віталій Дубовський, активіст і переможець багатьох пісенних фестивалів в Україні та Польщі, учень школи №3 Андрій Ковальський, Тамара Власюк. А також художниця Наталя Блонська, яка радо поділилася враженнями від зустрічі-фестивалю:

«Я пригадую у минулі роки як Товариство активно проводило зі школою №2, тоді з директором Наталією Лемкіною, захоплюючу акцію «Два береги», коли був творчий насичений цікавими зустрічами обмін дитячими делегаціями з України і Польщі.

І наступні фестивалі, коли я виставляла свої картини, коли приїжджали аматорські гурти з Польщі, запам’яталися. Сьогодні також і пісні наших дітей, серед яких є переможці обласних і Всеукраїнських конкурсів, і «Полонез», що його натхненно зіграла на фортепіано Софія з Нетішина, і ці щирі вірші з вуст наймолодшеньких — це так тепло і гарно…».

До слова, є така версія, що на Любомльському католицькому кладовищі, площа якого кілька гектарів, є поховання матері відомого польського письменника Болеслава Пруса, який за переказами народився у родинному маєтку Гловацьких в селі Машів. Можливо, пошуковцям Товариства вдасться відшукати її могилу…

Валентина Хвас.
«Наше життя», 12 червня 2019 р.

Фото надані редакцією “Нашого життя”.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*