У Кабміні пояснили, чому гривня зміцнюється, а ціни не падають

12.12.2019 / Новини

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у зв’язку зі зміцненням гривні повинні швидше падати ціни.

Про це пише Українська правда. 

“Від будь-якого явища хтось виграє, хтось програє. Зміцнення гривні – це добре для громадян України, тому що вони стають багатшими. Кожна гривня, яку людина отримує, більше важить. За неї можна більше купити. Але існує проблема, що при зниженні курсу гривні не так само стрімко падають ціни. З цим потрібно працювати.

Це робота Антимонопольного комітету. Ми зараз робимо все для того, щоб рівень конкуренції на всіх цих ринках був сильнішим і – як наслідок – ціни знижувалися швидше. Тому тут не кожна подія впливає із сьогодні на завтра. Окремі речі, як-от зниження чи посилення гривні, впливає поступово. Це поступово впливає на те, що ціни або ростуть повільніше, або знижуються по окремих позиціях. Але вони мають знижуватися швидше”, – зазначив він.

Із його слів, від того, що зміцнюється гривня, є і ті, хто програють. Зокрема, це експортери.

“Зміцнення гривні – це, зокрема, довіра до нашої національної валюти. У нас дуже великий рівень доларизації економіки. Дуже довго українці не вірили в свою національну валюту, а тому тримали свої заощадження у валюті іноземній”, – наголосив Гончарук.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*