Середа, 16 січня 2019,09:24

Ціни на електроенергію: скільки платять українці, європейці та американці (інфографіка)

07.02.2018 / Новини

У січні 2018 року подорожчала електроенергія для промисловості.

Що ж стосується населення, то востаннє ціни на світло підіймали в березні 2017 року. Це був останній із п’яти етапів підвищення тарифів, що почалися з 1 квітня 2015 року. Крім того, в Україні діє нічний тариф, яким можуть користуватися ті, хто встановив двозонні лічильники.

Чи багато платять українці за світло, вирішили з’ясувати аналітики «Слова і Діла», порівнявши середню вартість електроенергії для населення в різних країнах світу, враховуючи ціну за 1 кВт на годину в доларах.

До першої десятки країн із найдешевшою електроенергією для населення входять деякі колишні радянські республіки. Найдешевше світло в Туркменістані, де за кіловат на годину люди платять лише 0,01 долара. Не набагато дорожча електрика в Узбекистані, Киргизстані й Таджикистані, де населення платить 0,02 долара за кіловат.

Україна – на п’ятому місці, за кіловат на годину ми в середньому платимо 0,05 долара. Стільки ж коштує електроенергія в Азербайджані. Трохи дорожче світло в Білорусі – 0,06 долара, в Грузії та Казахстані світло по 0,07 долара, а замикають «найдешевшу» десятку країн світу Сербія та Російська Федерація, де за електроенергію населення сплачує 0,08 долара.

У США коштує стільки ж, як і в Туреччині, – по 0,13 долара за кіловат. Поляки, чехи та словаки вже змушені платити більше – по 0,18 долара за кіловат. У Франції та Великій Британії ціни майже однакові – в межах 0,21-0,22 долара.

У Греції, Швеції та Австрії за кіловат електроенергії на годину потрібно викласти 0,24 долара. А найдорожче світло в Німеччині й Данії – по 0,38 долара за кіловат на годину. Не дивно, що саме в цих країнах такі популярні «зелені» технології та енергозбереження.

Детальніше – на інфографіці.

Читайте також:

1 Коментар Ціни на електроенергію: скільки платять українці, європейці та американці (інфографіка)

  1. А де у нас знайшлась така ціна по 1.4грн., за киловатт цікаво:)
    На сьогоднішній день Українець платить 100 киловатт, по 90 грн.., а що більше 100 киловатт по 2.68грн.,
    В середньому сімя споживає від 800 до 1500 це стосується насаперед Волинської області де не проведено газифікацію. І це виходить 0,10 відсотка від долара і це більше ніж Раша,але трішки менше ніж Америкоси…. А тариф для промисловості деж десь біля 2.40грн. Тому з такими тарифами ми і не в Росии и не в Європі, а самі знаєте де в ж……. Навіщо писати такі статті, якщо не враховувати всі за і проти, і ще більше дратувати й так збентежених Українців…

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*