Товариш Сапожнікова, якого зловили на хабарі, знову балотується у депутати Нововолинської міськради

22.10.2020 / Новини

У списках кандидатів у депутати Нововолинської міської ради на чергових виборах можна побачити багато одіозних прізвищ. Зокрема, вчергове вирішив балотуватись і директор Нововолинського навчально-наукового інституту Роман Чорний, якого торік зловили на хабарі. Він є діючим депутатом міської ради. Однак, якщо раніше Чорний висувався від «Радикальної партії Олега Ляшка», то тепер він «радикально» змінив свою політичну орієнтацію і йде від пропрезидентської партії «Слуга Народу».

Що цікаво, у 2019 році Романа Чорного затримали «на гарячому».  Директор Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету вимагав та отримав у приватного підприємця хабар за безперешкодне встановлення кавового апарату в приміщенні навчального закладу без відповідних на це документів.

«З використанням влади та службового становища, переслідуючи корисливий мотив та мету незаконного особистого збагачення, усвідомлюючи злочинність своїх дій, повторно, отримав від ОСОБА_6 грошові кошти в сумі 5000 гривень в якості неправомірної вигоди за подальше функціонування раніше встановленого кавового апарата», – йдеться в ухвалі Луцького міськрайонного суду.

Виявилось, що директор інституту отримував хабар не вперше – щомісяця він вимагав від підприємця 20% від прибутку. Сума невелика, 2000 грн, однак Роман Чорний вимагав ці кошти регулярно і отримував декілька разів. Зрештою, підприємцю це набридло і він повідомив правоохоронні органи. Таким чином, директора інституту зловили під час отримання хабара.

Після затримання Романа Чорного відпустили під особисте зобов’язання. Старший слідчий клопотав про обрання підозрюваному іншої міри запобіжного заходу – домашній арешт та відсторонення від займаної посади. Однак суд відмовив пославшись на те, що у Романа Чорного на утриманні є неповнолітня дитина і він пристойний сім’янин, тож не матиме змоги працювати і заробляти кошти на утримання сім’ї.

Чим завершилась справа – не зрозуміло, оскільки в реєстрі судових рішень чомусь немає більше жодних рішень. Вочевидь, попри наявні та очевидні докази, вирок йому не оголосили досі, а можливо і взагалі закрили кримінальне провадження. Тим не менше, нововолинцям добре відомо, що Роман Чорний «не чистий на руку» і слава про нього ходить давно.

Варто зауважити, що директор інституту у приятельських стосунках з міським головою Віктором Сапожніковим. Більше того – досі чинний мер Нововолинська офіційно за сумісництвом працює на посаді доцента кафедри фінансів Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту. З огляду на те, що саме партія «Слуга народу» підтримує кандидатуру Віктора Сапожнікова на посаду міського голови, то стає зрозуміло, чому Роман Чорний проміняв «Радикальну партія Ляшка» на жовто-зелених – вони намагаються всіма можливими способами пройти і втриматись у владі. Однак, присутність у списках таких «нечистих на руку» людей дискредитує не лише саму партію, а й викликає недовіру до всієї команди і самого Віктора Сапожнікова. Адже, як каже давня приказка, – «скажи хто твій друг – і я скажу, хто ти».

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*