ТОП-6 фактів, як ми щодня знищуємо нашу планету

22.04.2017 / Новини, Статті

Щодня кожен з нас користується благами цивілізації і навіть не задумується наскільки шкодить екології своїми щоденним звичками… Ми поступово, але цілеспрямовано вбиваємо нашу планету.

До Дня Землі сайт “24” зібрав факти про людський вплив на природу. Ви будете вражені!

Тішить те, що кожному з нас під силу вплинути на ситуацію і врятувати планету.

Атмосфера

Наша атмосфера безцінна. Саме завдяки їй можливе життя на Землі. Але щохвилини ми руйнуємо її. Щорічно люди своє діяльністю викидають в атмосферу понад 15 млрд тонн вуглекислого газу, 200 млн тонн оксиду вуглецю, понад 500 млн тонн вуглеводнів, 120 млн тонн золи та ін. Загальний обсяг викидів в атмосферу становить більше 19 млрд тонн.

48 кг різних канцерогенних речовин на рік вдихає житель мегаполісу. Через вихлопні гази щороку помирає щонайменше 225 тисяч людей. Однак, медики кажуть, що реальні цифри можуть бути в 2 рази більшими…

Що може зробити кожен? Більше ходити пішки, пересуватися велосипедом, обирати марки автомобілів, які бережуть планету.

Ліси

Людина не здатна жити без повітря навіть декілька хвилин. Але ми щоденно знищуємо джерело повітря. Щороку люди вирубують 14 млн га лісів! Тропічні ліси вважаються легенями нашої планети. Якщо люди не зупиняться і не змінять свою поведінку, то до 2030 року половина тропічних лісів Амазонки зникне. Вже зараз сумарна площа асфальту і дахів будівель займає 1% всієї поверхні планети.

Що може зробити кожен? Мінімалізувати використання паперу, користуватися папером повторної переробки, дбайливо користуватися дерев’яними меблями, деталями архітектури. Садити дерева самим, підтримувати акції з озеленення міст.

Прісна вода

Ми не можемо жити без повітря. Але й без води ми не протягнемо більше ніж кілька днів. За останні 40 років кількість прісної води на кожну людину в світі зменшилася на 60%! Поки ця негативна тенденція лише зростає… Вже зараз кожна восьма людина на планеті не має доступу до безпечної питної води.

Що може зробити кожен? Економити воду, замінити прийняття ванни на душ, зменшити напір під час миття посуду.

Океани

Через нашу з вами діяльність зникає не лише прісна вода. Серйозної шкоди ми завдаємо й світовому океану. Через людську діяльність щороку у води Тихого океану потрапляє 9 млн тонн відходів, і ще понад 30 млн в Атлантику! Найбільша проблема з нафтою. Навіть без аварій, а лише у результаті судноплавства і очищення танкерів в океані у воду потрапляє від 5 до 10 млн тонн нафти. А ще протягом останніх 20 років зникло майже 20% всіх коралових рифів…

Що може зробити кожен? Знову ж таки більше ходити пішки, використовувати велосипед. Електрокари.

Сільське господарство

Подихали, попили, а як же без їжі? Наше сільське господарство – це справжнє вбивство для планети! При чому не так важливо м’ясоїдні ви чи вегани. Через обробку землі в результаті ерозії щороку втрачається 6 млн га землі. Через виснаження ґрунтів їжа стала значно менш корисною, аніж 100 років тому. Вміст вітамінів і мікроелементів в овочах і фруктах знизився на 70%. Тож, щоб отримати необхідну порцію доводиться з’їдати більше, а звідси проблеми з ожирінням та супутніми хворобами…

Пам’ятаєте вище ми згадували, що прісної води стає все менше? Так от: 70-80% всієї споживаної людьми прісної води витрачається в сільському господарстві! Для отримання кілограму пшениці доведеться витратити 1 тисячу л води. А для кілограма яловичини – 15000. До речі, щороку люди вбивають близько 60 000 000 000 тварин.

Що може зробити кожен? Не переводити продукти: купувати і готувати рівно стільки, скільки ви можете спожити. Вживати екологічно чисту їжу. По можливості відмовитися чи зменшити кількість продуктів харчування тваринного походження.

Сміття

Все, що виробляє цивілізація пов’язане з безперервним продукуванням сміття. Один українець в середньому створює 0,5 кг сміття вдень. А в рік це 182,5 кг! В Україні звалища сміття займають понад 250 тисяч га землі!

А тепер трішки фактів про розкладання відходів (дані заокруглені):

  • папір – 10 років;
  • консервна банка – до 90 років;
  • поліетиленовий пакет – до 200 років;
  • пластмасові вироби – до 500 років;
  • скло – до 1000 років!

Що може зробити кожен? Максимально обмежити використання одноразових речей. Навчитися сортувати сміття. Не викидати те, що може комусь знадобитися: є безліч центрів, де з радістю приймуть ваш “непотріб”. Ні в якому разі не викидати сміття у непризначених для цього місцях!

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*