Вівторок, 23 жовтня 2018,17:20

Святвечір 2018: чого не можна робити перед Різдвом

06.01.2018 / Новини

Святий вечір, або Святвечір – це день перед Різдвом, коли закінчується однойменний піст.

Він так само вважається досить важливим святом, традиції якого існують дуже довго час. Про те,  які є заборони у Святий вечір, щоб ви знали чого не можна робити в свято, – пише сайт znaj.ua.

Святий вечір 2018: традиції свята

Звичайно, щоб зрозуміти, які саме є заборони у Святвечір, потрібно спочатку дізнатися трохи про традиції свята.

Вважається, що до того, поки на небі не з’явиться перша зірка, ніхто взагалі нічого не їв, окрім куті – розмочені зерна пшениці з медом і фруктами. А ось вже коли з’явиться зірка, то можна було починати святкувати.

Звичайно, всі чули, що в Святий вечір на столі має бути 12 страв – стільки ж було апостолів. Цієї традиції завжди дуже суворо дотримувалися. Наші предки в переддень Різдва обов’язково клали на стіл пучок свіжого сіна – на згадку про ясла, в яких народився Ісус. Цей святковий сніп називають “дідом”, “дідухом”, “колядою”, “колядником”. Варто зауважити, що прикрашена іграшками ялинка прийшла в наш побут значно пізніше.

Чого не можна робити в Святий вечір 2018

Вважається, що на Святвечір не тільки тіло, але і душа готуватися зустрічати Ісуса, тому дуже суворо забороняється лихословити, лаятися, сваритися. Так само, як і на Різдво, в Святий вечір не можна працювати. Потрібно постаратися відгородити себе від всіх домашніх справ. Але якщо це у вас робочий день, то ваші обов’язки не будуть вважатися гріхом.

Так, вважається, що на Святвечір не можна взагалі нічого їсти, поки ви не побуваєте на Літургії. Після закінчення служби всі священики виходять з вівтаря і йдуть до ікони Різдва Христового. Попереду цієї процесії йде священнослужитель зі свічок, що символізує першу зірку. Саме тому, вийшовши з храму можна їсти, але поки що, тільки пісну їжу.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*