Пятниця, 29 травня 2020

Світязяни не довіряють директорці Шацького нацпарку (ФОТО)

04.06.2018 / Новини

Непрозорий розподіл прибережної зони між підприємцями, встановлення на пляжі “алкогольних” торгових точок, грубе втручання в екосистему, кадрові “чистки” у Шацькому національному природному парку.

Усе це збурює громаду села Світязь ось уже кілька місяців, а особливо гостро ці питання постали на початку туристичного сезону.

Для того аби висловити своє бачення господарювання на заповідних територіях у неділю, 3-го червня, організували збори села Світязь.

У сільський будинок культури прийшло близько двох сотень світязян. Прибув і очільник громади, Світязький сільський голова Микола Цвид. Директорки Шацького національного парку Марії Христецької.

Головувала на зборах Людмила Цвид. Висновки депутатської комісії Шацької районної ради з екологічних питань озвучив її голова Олександр Наумич. Ініціативна група з числа депутатів і просто небайдужих селян підготувала відеопрезентацію порушень екологічного законодавства і законної господарської діяльності.

Так, зокрема, аудиторії продемонстрували відео, на якому видно, як корчуються дерева, як на прибережній зоні застосовують грейдер і земснаряд для вимивання піску. А це ж заповідні території, хоч і мають статус рекреаційних зон.

Окрім того громада поставила сільському голові питання: Чи “бунгало”, які функціонують на пляжі і належать приватним особам, законно ведуть свою господарську діяльність? Микола Цвид підтвердив, що ні, бо немає Паспорту прив’язки, а декого взагалі нема належних документів. Активісти обурені тим, що неодноразово реєстрували звернення до керівниці Шацького нацпарку Марії Христецької, а відповіді не отримали на жодне. Так, зокрема, їм відмовляються надати копії договорів з підприємцями – користувачами пляжних територій.

“Нам відомо, що договір з підприємцями укладають лише на один рік, хоч раніше Марія Христецька переконувала, для того щоб підприємець працював відповідально і не перетворював пляж на “шанхай”, треба запропонувати йому довгострокову оренду. Вартість цієї оренди викликає ще більше питань: для одних 45 тисяч гривень на відпочинковий сезон, для інших – 65. А хто бачив нормативну грошову оцінку? Ніхто! Окрім цього підприємець зобов’язаний підсипати пляж піском, обладнати біотуалети і збудувати три трапи. І вони роблять це так як вміють. У селі Світязь на вулиці Миру викопали нелегальний кар’єр, щоб брати пісок для пляжів. Усе це відбувається за мовчазної згоди сільського голови Цвида, який, до слова, мешкає на цій же вулиці”, – каже член ініціативної групи, депутатка Ніна Хомич.

На зборах було вирішено створити громадську організацію “Громада Світязя”, а також визнати роботу директорки Шацького національного природного парку Марії Христецької незадовільною і такою, що суперечить законодавству. За це присутні проголосували одноголосно. Світязяни також мають намір оголосити недовіру сільському голові Миколі Цвиду. Окрім того вирішено звертатися до правоохоронних і контролюючих органів з конкретними фактами порушень.

Сільський голова Микола Цвид став на захист керівниці парку. Просить громаду “дати попрацювати новій людині”. Проте, кажуть світязяни, така лояльність може обійтися їхнім громадам і загалом Шацькому національному парку надто дорого.

У вівторок, 5-го червня, відбудеться сесія Світязької сільської ради. Люди мають намір вимагати у депутатів рішучих дій щодо ситуації з поділом пляжних територій.

Читайте також:

1 Коментар Світязяни не довіряють директорці Шацького нацпарку (ФОТО)

  1. що захоче влада тоизробе а люди будуть у дурнях а хто немав докумет то буде мати то вже пройданий итап.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*