Свято 7 жовтня: що сьогодні не можна робити, всі прикмети та традиції

07.10.2019 / Новини

7 жовтня в народі вшановують пам’ять першомучениці Теклі, послідовниці апостола Павла, яка зазнала багато страждань за свою святість і чистоту. Християнська віра допомогла їй перенести всі страждання і муки від гонителів християн. Її намагалися спалити на вогнищі, але пішов дощ з градом і багаття погасло.

Згідно з апокрифу, первомученица Фекла, яка прийняла християнство, перейнявшись проповіддю апостола Павла в I столітті, не злякалася жорстокої страти заради Віри – святу не чіпали ані вогонь в турецькій Іконії, ані дикі звірі в Сирії. Не дивлячись на переслідування язичницьких жерців, вона прожила довге життя і померла у віці 90 років. Над печерою в Маалюлі, в якій померла Фекла, побудували монастир на честь мучениці.

Свято 7 жовтня: що сьогодні не можна робити, всі прикмети

В ніч на Заревницю побутував звичай запалювати новий живий вогонь, який добували шляхом тертя. Обов’язково перед цим потрібно було гасити старе полум’я (звідси і назва свята) – включаючи вогонь у печах і навіть на божниках. Ритуал проводився літніми поважними чоловіками, після чого вогонь розносили по дворах, обкурювали худобу для запобігання мора. Вірили, що запалений після заходу вогонь обов’язково принесе щастя і достаток.

Припускають, що перші овинні багаття в давнину присвячувалися осінньому рівноденню (24 вересня за юліанським календарем).

В Україні діяла така традиція – при початку молотьби господар розкидав зерна з освяченого жнивного вінка, освячуючи таким чином весь хліб. Вірили, що перший коровай обов’язково потрібно було розділити між усіма членами сім’ї, а залишок віддавали худобі. Перший хліб вважали особливо корисним і цілющим, який може відвести голод від всіх домочадців на весь рік.

У день Теклі люди молилися преподобній при хворобі очей, а також просили вилікувати й інші хвороби. Також святу благали про удачу та кохання.

Вважалося, що якщо молитися і дивитися при цьому на полум’я свічки – то дуже ското бажання збудеться.

Треба сказати, що на день Теклі укладати шлюби і святкувати весілля вважалося дуже хорошою прикметою для нового союзу – побутувала така приказка: “Що Текля зав’яже, то вже ніхто не розв’яже”.

Іменини сьогодні святкують: Віталій, Павло, Владислав, Андрій, Василь, Давид, Сергій, Степан, – пише 24 канал.

Народні прикмети на 7 жовтня

  •  Багато жолудів на дубі – чекайте м’яку зиму і родючий рік.
  •  Грім гримить 7 жовтня – зима буде теплою і малосніжною.
  •  Сонце яскраво світить – чекайте зміни погоди.

Що варто робити 7 жовтня

1. Сьогодні обов’язково треба шити та в’язати, аби вас увесь рік у всіх справах супроводжував успіх.

2. У народі вірять, що все, що на Теклю зав’язати – ніколи не зможеш розв’язати. Відтак саме у цей день планують весільні урочистості.

Що не можна робити 7 жовтня

1. Чужих порад цього дня слухати не варто. Вважається, що це погана прикмета.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*