Створять комісію, яка розбиратиметься, чи впливає вирощування лохини на обміління Світязя

11.05.2020 / Новини

Депутати обласної ради Володимир Бондар та В’ячеслав Богдан ініціюють створення при обласній раді комісії, яка ґрунтовно розбереться в питанні впливу промислового вирощування лохини на екологічні процеси. 

Крім депутатів, до цього дорадчого органу пропонують долучити екологів, фахівців водного господарства, лісівників, а також представників правоохоронних та фіскальних служб. Про це йшлося на робочій нараді в голови обласної ради Ірини Вахович, повідомляє Волинська обласна рада.

До розмови долучилися радник голови Веніамін Туз та депутати облради Ігор Лех та Олександр Омельчук. Вирішено, що детальніше це питання розглядатиме постійна комісія з питань екології, раціонального використання природних ресурсів на своєму черговому засіданні, яке планується скликати на наступному тижні.

Володимир Бондар та В’ячеслав Богдан пояснюють, що причина для такої ініціативи – перешкоджання веденню бізнесової діяльності одному з волинських підприємств, що займається вирощуванням лохини в Шацькому районі. Вони припускають, що до цих процесів може бути причетна виконавча влада області.

Депутати переконують, що підприємство, інтереси якого вони відстоюють, діє в рамках чинного законодавства України, дотримується екологічних норм та не впливає на рівень водного балансу в озерах, в тому числі й у Світязі. Депутати Ігор Лех та Олександр Омельчук поділяють думку, що метою прискіпливої уваги до підприємства можуть бути не стільки екологічні, як політичні та інші аспекти. Вони вважають, що обласна рада повинна ретельно розібратися в цьому питанні та при потребі захищати місцевий бізнес, як джерело доходів до бюджету та робочих місць.

Голова обласної ради Ірина Вахович закликає усі сторони конфлікту до конструктивного діалогу з детальним вивченням всіх позицій без емоційних заяв та безпідставних звинувачень. При цьому вона наголошує на важливості об’єктивних експертних висновків щодо впливу промислового вирощування лохин на екологію Шацького району в цілому та водного балансу в озерах.

2 Коментарів Створять комісію, яка розбиратиметься, чи впливає вирощування лохини на обміління Світязя

  1. Про заболочення та висихання озера в урочищі Нечимне Ковельського району вже навіть не згадують.Хіба що на Лесі Українки ювілеї.Обіцянки влади очистити озеро як мильна бульбашка.А сапропель з озерного мулу нікому не потрібний …

  2. Всі підземні води /озера річки/ між собою зв’язані.Вода для лохини береться з підземних вод.Так,як озеро Світязь найглибше,то висохне першочергово.Ще й погодні умови тому сприяють.Отже будемо їсти лохину і купатися в ванні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*