Пятниця, 11 січня 2019,20:24

Студентам Шацького лісового коледжу розповіли про важливість водно-болотних угідь (ФОТО)

10.02.2018 / Новини

2-го лютого весь світ відзначає День Водно-болотних угідь. Тому працівники Шацького національного природного парку відвідали студентів-четвертокурсників Шацького лісового коледжу ім. В.В. Сулька.

Про це йдеться на сторінці Шацького НПП у Facebook.

Цьогоріч Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».

Основна ідея цього заходу – нагадати про важливу роль екосистем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно-безпечного навколишнього природного середовища у містах та населених пунктах. На жаль, переважна більшість людей не знають про корисні властивості водно-болотних угідь, люди бачать лише заболочену місцевість, яку бажано трансформувати у щось «корисне»: осушити, засадити лісом, добувати торф чи перетворити болота на поля.

Тому спеціалісти наукового відділу розповіли про роль і велику цінність водно-болотних угідь, про загрози та заходи, які були прийняті для їх збереження .
Водно-болотні угідя зменшують вплив повеней, поповнють запаси питної води, створюють міські зелені зони, зменшують вплив таких екологічних явищ, як повені та посухи, діють як природі водосховища, акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води. А також є важливими як місця перебування двох третин усіх видів рослинного і тваринного світу, як ділянки продукування біомаси та кисню, вони виконують величезну кількість інших важливих функції із підтримки екологічної рівноваги на землі.

Зважаючи на оцінку біоекологічних, ландшафтних та територіальних критеріїв у 1995 році водно-болотні угіддя Шацького національного природного парку в рамках Рамсарської конвенції віднесені до водно-болотних угідь ІВА територій під №28, що мають міжнародне значення.
Шацькі озера розташовані на кордоні з Білорусією та Польщею 32850 га. Простягається з півночі на південь на 31,9 км та із заходу на схід на 37,4 км. Тут спостерігається велике різноманіття ландшафтів та біотопів, а саме: озера, річки, канали, болота, луки, ліси тощо. Унікальність цього ВБУ полягає в тому, що воно розташоване на межі водозбору басейнів двох морів. Одна частина водного стоку потрапляє до басейну Балтійського моря, інша – до басейну Чорного моря.

Для кращого засвоєння почутої інформації студентам роздали буклети, в яких описані багатство та краса нашої мальовничої місцевості. Маємо надію, що привернули увагу молодого покоління до оточуючого нас природного світу та бережного використання його ресурсів.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*