Понеділок, 18 лютого 2019,21:12

Школярі Волині та Донеччини об’єдналися (ФОТО)

20.10.2017 / Новини

Упродовж тижня 13 школярів з міста Маріуполь проживають у нововолинських родинах, в яких виховуються їхні однолітки.

Це стало можливо у рамках освітньо-виховного міжрегіонального проекту «У майбутнє – разом». Участь в ньому взяли школи №1-колегіум з Нововолинська та НВК «школа-колегіум» № 28 з Маріуполя.

Мета проекту – налагодження співпраці навчальних закладів нового типу – колегіумів, а також обмін освітніми навичками, культурними цінностями, позитивними емоціями та спільне проведення дозвілля.

Як розповіли гості зі Сходу, не вагаючись, вони обрали місто шахтарів. Директору “Нововолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 – колегіум написали електронного листа про співпрацю, а у відповідь отримали подарунки до свята Миколая. Після цього між школярами обох освітніх закладів і, власне керівництвом, розпочалося листування, обмін сувенірами, вітальними листівками. І через рік після підписання угоди про співпрацю, діти Маріуполя приїхали на Волинь.

«Наше завдання – налаштовувати дітей на спільне майбутнє. Першочергово ми відвідали уроки, щоб дізнатися, як ведеться викладання, що вивчають однолітки. Нам проводили майстер-класи, екскурсії Володимиром-Волинським, Нововолинськом, ми відвідали численні храми, собори, Зимненський монастир. На нас ще чекають спортивні змагання, екскурсії Львовом та цікаве дозвілля», – розповіла заступник директора НВК «колегіум-школа» № 28 міста Маріуполь Ольга Пройдакова.

Учора, за сприяння Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя», 26 нововолинських та маріупольських школярів відвідали обласний центр Волині – Луцьк. У супроводі помічника нардепа – Оксани Лойко – дітворі організували екскурсії Старим містом, замком Любарта та іншими цікавими місцями. Під час цього представники обох шкіл розповіли про налагодження співпраці й плани щодо реалізації міжрегіонального проекту, – інформує прес-служба народного обранця.

Школярів приємно здивувала краса міста, привітність і щирість людей, їхня доброзичливість. А ще, що особливо підкреслили діти, – на Волині всюди вільно спілкуються українською мовою – в транспорті й на вулиці. За їхніми словами, в Маріуполі такого немає.

Вразила школярів і теплота стосунків у родинах, де вони проживають. Кажуть, що діти зі своїми батьками – відкриті, дружньо й весело проводять час, допомагають всіляко один одному. Це, за їхніми словами, приклад для наслідування і те, що вони повезуть у свої сім’ї.

«Нас «штучно» ділять. Так, ми – різні, але, якщо одна людина зробить хоч маленький крок назустріч, щоб нас об’єднати – це вже досягнення. У кожному регіоні – люди унікальні, й в тому інтерес. Ми вже плануємо наступний приїзд школярів, що ми їм покажемо і запропонуємо. Впевнена: це будуть цікаві події та продуктивні освітньо-виховні проекти», – розповіла заступник директора школа №1-колегіум у Нововолинську Інна Костянець.

Тепер нововолинська дітвора готується до подорожі в Маріуполь.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*