Пятниця, 12 квітня 2019,21:55

РПЦ оголосила про розірвання взаємин з Константинополем

16.10.2018 / Новини

Російська православна церква прийняла рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Синоду РПЦ у Мінську, – інформує 24 канал.

Як заявив журналістам за підсумками засідання синоду керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон, Синод РПЦ “визнав неможливим подальше євхаристійне спілкування з Константинополем”.

“На засіданні Священного Синоду прийнято рішення про повний розрив спілкування з Константинопольським патріархатом”, – заявив Іларіон.

В офіційній заяві на сайті РПЦ йдеться, що відповідне рішення було ухвалене “у зв’язку з посяганням Константинопольського Патріархату на канонічну територію Російської Православної Церкви”.

Відтепер і надалі до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів Російської Православної Церкви неможливо співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян – участь в таїнствах, що здійснюються в її храмах,– зазначено в офіційній заяві.

У заяві на сайті РПЦ також згадується про “розкольників” та “особу під анафемою в іншій Помісній Церкві”, очевидно, маючи на увазі главу УПЦ КП Філарета, з якого рішенням Вселенського патріархату напередодні анафема була знята.

 

Читайте також:

2 Коментарів РПЦ оголосила про розірвання взаємин з Константинополем

  1. московский патриарх це йе роскольники не сповидь не причатие нихне йе недийсне бо констанопиль ихни повноважиння скасував .

    • В Православних “папи” немає, а кожна Помісна Церква вирішує свої внутрішні справи самостійно.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*