Про “дерибан” державних коштів у Любомльській районній раді

18.06.2016 / Новини

На сесії Любомльської районної ради депутати тривалий час не могли дійти згоди щодо виділення коштів на ремонт даху Куснищанської школи І-ІІІ ступенів. Обговорення затягнулось, почуто було немало, але все ж депутати погодили виділити суму 300 тисяч у повному обсязі.

У п’ятницю, 17-го червня, депутати райради активно та бурхливо обговорювали питання про нагальність перекриття даху у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів села Куснища. Вартість цього питання – 300 тисяч гривень.

_DSC0044

Справді, з цим питанням про виділення такої суми проблем не було, оскільки бюджетна комісія погодила це рішення. Тобто на засіданні бюджетної комісії цю суму погодили, але на колегії не погодили лише деякі фракції.

Як виявилось, ні директора школи, ні сільського голови Куснищ не було на сесії, тому депутати не почули як таких чітких аргументів та фактів для того, щоб підтримати це рішення.

Начальник відділу освіти Любомльської РДА Василь Стрільчук намагався переконати обранців громади у тому, що цей ремонт й справді життєво необхідний для Куснищанської школи. Стрільчук наголосив на тому, що проектно-кошторисна документація нині потягне за собою значну суму коштів.

_DSC0034

“Ми вирішили запитати у депутатського корпусу згоди, чи починати виготовлення кошторисної документації, яка коштуватиме 25 тисяч гривень”, – зазначив Василь Стрільчук.

Оксана Самойліч, начальник управління фінансів райдержадміністрації, зазначила, що школа як установа знаходиться на бюджеті районної ради, і кошти, виділені на ремонт даху, залишатимуться на рахунку райради.

У депутатів відразу ж виникло запитання: то коли робити ремонт даху?

“Якщо й виділяти кошти на ремонт даху, то робити ремонт не тоді, коли йде дощ”, – підмітив Микола Сушик, голова Любомльської районної ради.

За словами деяких депутатів, вчора на комісії начальник зазначав, що ремонту підлягає 60-80 квадратних метрів. Проте на сесії говорив про 240 кв. м. Депутат Олександр Згоранець висловив думку щодо цього.

“Де взялось 240 квадратів, коли вчора на комісії говорили за 60, я не знаю. Знову додали за ніч? Як на мене, то варто знати, на що виділяти кошти. Моя порада: виділити зараз кошти на розробку документації, а вже потім потрохи виділяти кошти на початок ремонту”, – порадив Згоранець.

Читайте також: Бюджет Любомльщини змінився за ніч, – депутати райради

Щодо цього питання виступив і депутат Ігор Торба.

“Вчора на комісії ви не показували навіть той проект, який тримаєте зараз у руках. Але це вже добре. У мене теж є сумніви щодо суми у розмірі 300 тисяч гривень. Я підтримую думку, що на проектно-кошторисну документацію однозначно варто виділити кошти. І на сам ремонт пропоную зараз виділити 100 000 гривень. Зараз я сумніваюсь у цій документації. Тим більше, що й справді, мовилось раніше за 60 квадратів, а сьогодні вже за 240. А те, що ви за ніч написали, я не впевнений, що там усе правильно”, – зазначив Ігор Торба до Василя Стрільчука.

Голова райради дійшов висновку, що усі депутати погоджуються виділити кошти, тільки питання у сумі та у процесі. Таким чином, попросив депутатів висловити свої пропозиції щодо суми, яку варто виділити на ремонт даху школи. Дехто пропонував 100 тисяч, а дехто – 150 тисяч, а дехто мовчав.

Голова Любомльської районної державної адміністрації Микола Пархомук наголосив, що варто або виділяти кошти у повному обсязі, або не виділяти взагалі, але не “гратись” у “дамо-не дамо”.

“Ви що, на базарі торгуєтесь? “Скиньте мені, бо дешевше хочу!” Шановні, ці кошти контролюються. Якщо й залишиться якась певна сума, то їх знайдуть куди витратити”, – емоційно прокоментував Пархомук.

_DSC0024

Між деякими депутатами розгорілась словесна перепалка, але завершив її Олександр Згоранець фразою: “Це дерибан державних коштів!”

На це все Оксана Самойліч відповіла, що кошти будуть перераховані лише тоді, коли будуть виконані роботи і тільки у тій сумі, які будуть вказані у актах виконаних робіт, тобто відповідно до чинного законодавства.

Слово надали депутату Волинської обласної ради Юрію Гупалу.

“На мою думку, якщо є гроші, то варто їх використовувати зараз. Бо відтягнете, й доведеться ремонт робити зимою. Якщо хочете контролювати витрати, то створіть комісію – нехай контролює. Але навіщо відтягувати?”, – висловився Гупало.

Через декілька хвилин із залу виступив представник громадськості, який стверджував про ніхто з присутніх у залі не знає, куди діваються державні гроші.

“Де державні кошти? Хто їх “дерибанить”? Ніхто нічого не знає! У пресі не висвітлюють, хто виграє той чи той тендер. Тому у мене особисто до керівництва району лише питання. І одне з них: коли ми знатимемо, куди йдуть державні кошти? Хто обирає до якого підприємця йти купувати будматеріали, коли виділяють кошти на ремонт? А йдуть, до речі, до найдорожчого у місті”, – на емоціях розповів активіст.

На це Микола Сушик відповів, що “депутати – не розпорядники коштів, а тому не відповідають за те, куди йдуть кошти. Вони можуть лише їх контролювати”.

Як виявилось, за ці залишкові кошти планують зробити один із найбільших об’єктів на потужні ремонтні роботи, і як сказала Оксана Самойліч, депутати і той не хочуть “пропустити”.

Проте обранці громади підтримали рішення виділити … 300 тисяч гривень і “пропустили” це питання. Тоді для чого було це бурхливе обговорення, коли деякі депутати, що висловлювались проти цієї суми, все-таки проголосували “за”? Тобто депутати змінюють свої позиції, залежно від почутих “переконань”, але більшість дотрималась своєї позиції – 21 депутат проголосував “за” – рішення прийнято.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*