Понеділок, 18 березня 2019,03:59

Повідомили, коли і з чим варто приходити на пункти проведення ЗНО

15.05.2018 / Новини

У вівторок, 22-го травня в Україні та на Волині зокрема стартує зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Директор Львівського РЦОЯО Лариса Середяк розповіла, на що в першу чергу варто звернути увагу учасникам тестування.

Про це повідомляє Волинська правда.

“Це для всіх хвилюючий момент, але випускники шкіл, здаючи державну підсумкову атестацію зможуть подати ці результати і до вищих навчальних закладів. Випускники отримають дві оцінки: одну за дванадцятибальною шкалою для ДПА і у стобальній шкалі для вступу”, – розповіла Лариса Середяк.

Також директор ЛРЦОЯО зауважила, що випускники шкіл зможуть подати свої документи у 7 вищих навчальних закладів на 4 спеціальності для вступу. Для проведення ЗНО з української мови облаштували 42 пункти тестування в 13 містах Волині. Проте, є й такі предмети, тестування з яких відбуватиметься тільки в одному окрузі, наприклад ЗНО з німецької, французької та іспанської відбудеться тільки в одному окрузі у Луцьку.

“Для кожного учасника тестування відкрита інформаційна сторінка. Зайти на неї можна за номером сертифіката і за номером коду. Зараз на інформаційній сторінці розміщені запрошення-перепустки, де є інформація про те, де і коли відбудеться тестування”, – розповіла Лариса Середяк.

Коли потрібно приходити до пункту проведення ЗНО

“Потрібно знати, скільки часу потрібно затратити, щоб доїхати до пункту тестування. Якщо із сіл організовуватимуть довіз, то у Луцьку, чи Ковелі ніхто дітей возити не буде. Важливо вчасно прийти на пункт тестування. Пропуск у пункт розпочинається о 10:15 і завершується о 10:50. Об 11 годині по всій Україні почнуть працювати учасники тестування”, – додала директорка.

Також Лариса Середяк порекомендувала батькам на вихідних спробувати дістатися до пунктів проведення ЗНО, щоб потім правильно розрахувати свій час.

Що потрібно взяти з собою на ЗНО

За словами Лариси Середяк на тестування потрібно приходити з трьома документами:

– Сертифікат ЗНО-2018;

– Паспорт (оригінал ІD-картка або свідоцтво про народження, якщо за ним реєструвалися);

– Запрошення-перепустка, де вказані дати та адреси пунктів проведення ЗНО; «Також потрібно мати дві ручки чорного кольору. Можна кулькові, але краще капілярні, бо вони краще зчитує комп’ютер.

“Це все потрібно вкласти у файлик і мати вдома напоготові. Щоб зранку зайти. Також можна мати пляшку води. Якщо паспорт загубили, і зробили новий, то потрібно довідку про те, що це та сама людина”, – зауважила Лариса Середяк.

Реєстрація на участь в додатковій сесії триває до 21 травня для осіб з непідконтрольних територій, воїнів АТО, осіб, що перебувають в колонії, та ті люди, які «загубилися» і не здали ДПА.

“Якщо в день тестування людина з поважної причини не може бути присутня на тестуванні, то протягом 5 днів може написати заяву на участь у додатковій сесії та оригінал документа, що підтверджує поважну причину відсутності. Це не кінець світу. Можна написати тестування на додатковій сесії, що триватиме з 2 до 11 липня”, – сказала директор.

Якщо не сподобався результат ЗНО

“Якщо не сподобався результат, то до 15 червня будуть відомі результати і протягом 5 днів можна подати апеляцію. Нова група вчителів витягне скан-копію бланка і перевірять роботу. Оцінка буде підвищена, знижена та може залишитися незмінною”, – сказала Лариса Середяк.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*